Anasayfa / 2009 / Ekim

Aylık Arşiv: Ekim 2009

30 Ekim 2009: Kayseri Şubemizin Yeni Okul Binası Açılış Töreni yapıldı


Kayseri Şubemizin, Nimet Çelikoyar’ın, merhum babası Ali Çelikoyar anısına bağışladığı arsa üstündeki yarım inşaat ile birlikte, Kayseri Valiliği, Büyükşehir ve Melikgazi Belediyelerinin desteği, başta Bekir Özbıyık, İbrahim Özbıyık ve Hasan Dağ ile yüce gönüllü Kayserili hayırseverlerimizin övgüye değer katkıları, Şube Başkanı Süleyman Sağlam, Yönetim Kurulu üyeleri ve Merkez Müdürü Mevlüde Ünal’ın üstün gayretleri ile yapımı tamamlanan ve donatımı sağlanan yeni ... Devamını Oku »

23 Ekim 2009: ZİÇEV Ailesinde bir çınar devrildi


Vakfımızın Genel Kurul Üyesi ve İstanbul Şubemizin kurucusu İsmail Arık, 23 Ekim 2009 Cuma günü, İstanbul’da vefat etti. Vefatı ZİÇEV Ailesinde büyük üzüntü yarattı. İsmail Arık, 23 Nisan 1932 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi çeşitli şehirlerde okudu. 1954 yılında İstanbul Hukuk Fakültesine girdi. 1959’da mezun oldu. Aynı yıllarda İstanbul İktisat Fakültesine bağlı, Gazetecilik Enstitüsüne devam etti. Bu sırada çeşitli ... Devamını Oku »

12 Ekim 2009: ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı yapıldı


ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı, 12 Ekim 2009 günü Ankara-Genel Merkezde, Genel Başkan Ülay Karakoç Başkanlığında yapıldı. Toplantıya ZİÇEV Yönetim Kurulu, Şubelerin Yönetim Kurulları Başkanları ve bazı üyeleri katıldılar. Genel Başkanın Açılış Konuşmasıyla başlayan Toplantıda, Genel Koordinatör Hasan İ. Cengizve Genel Müdür N. Tomris Miser birer sunum yaptılar. Genel Koordinatör yeni yapılanma sürecinde, hem şubelerin tek tek, hem de Vakfın genel mali durumu, Genel Müdür ise, ... Devamını Oku »

10 Ekim 2009: ZİÇEV TSM Korosu çalışmalarına başladı


2009 yılı başlarında, ZİÇEV’in bir kültür hizmeti olarak kurulan Türk Sanat Müziği Korosu, çalışmalarına, TRT sanatçılarından Şef Hasan Eylen yönetiminde başladı. 04 Haziran 2009 tarihinde ZİÇEV yararına, ailelere Moral Konseri veren Koro, izleyicilerin büyük takdirini topladı. Türk Sanat Müziğine gönül veren sanatseverler, diledikleri takdirde Koro çalışmalarına katılabilecekler. Koroya katılmak isteyenlerin, her Cuma, 14.00-17.00 saatleri arasında, Tunalı Hilmi Caddesi, Büklüm Sokak, No:71 Çankaya/Ankara adresinde, Koro ... Devamını Oku »