12 Ekim 2009: ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı yapıldı

ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı, 12 Ekim 2009 günü Ankara-Genel Merkezde, Genel Başkan Ülay Karakoç Başkanlığında yapıldı. Toplantıya ZİÇEV Yönetim Kurulu, Şubelerin Yönetim Kurulları Başkanları ve bazı üyeleri katıldılar.

Genel Başkanın Açılış Konuşmasıyla başlayan Toplantıda, Genel Koordinatör Hasan İ. Cengizve Genel Müdür N. Tomris Miser birer sunum yaptılar. Genel Koordinatör yeni yapılanma sürecinde, hem şubelerin tek tek, hem de Vakfın genel mali durumu, Genel Müdür ise, personel-öğrenci durumları ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Rehberlik Araştırma Merkezleri ile ilgili yeni uygulamalar ve sorunlar hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Vakfın mali sorunlarının aşılması ve eğitim hizmetinden sonra en önde gelen amaç olarak, ebeveynini yitirmiş zihinsel yetersiz çocuk ve bireyler için açılması planlanan yatılı bakımevlerinin gerçekleştirilmesiyle ilgili görüşler tartışmaya açıldı. Şube Başkanlarının fikirleri alındı, yeni projeler tartışıldı. Öneriler, Genel Merkez ilgilileri tarafından, incelenmek ve araştırılmak üzere not edildi.

Çok verimli ve yararlı geçen Koordinasyon Toplantısı vesilesiyle, ZİÇEV Yönetim Ailesi, bir araya gelmenin ve özlem gidermenin mutluluğunu yaşadılar.