Anasayfa / 2008 / Kasım

Aylık Arşiv: Kasım 2008

29 Kasım 2008: İçimizden Haberler


2008 yılı içinde Vakıf Genel Başkan Yardımcılığı ve Şube Başkanlığı görevlerinde değişiklikler olmuş, gönüllü arkadaşlarımızdan bazıları sağlık, bazıları ise yaşadıkları kenti değiştirme nedenleriyle, görevlerini, yine Vakfımıza uzun yıllardır gönüllü hizmet etmekte olan sevgili arkadaşlarına devretmişlerdir. Genel Başkan Yardımcısı olarak Ayşe Özkök Gürel yerine Ayla Tan, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi olarak Aynur Dankaz, İstanbul Şubesi Başkanı olarak İsmail Arık yerine Nilgün Kafkaslı Şahin, Samsun Şubesi Başkanı olarak Lütfiye Şükriye ... Devamını Oku »

29 Kasım 2008: Yeni Yıl Alış-Veriş Günümüze (Ankara) bekliyoruz


Vakfımız Genel Merkezde eğitim alan çocuk ve gençlerimiz yararına Yeni Yıl Alış-Veriş Günü düzenledik. Aşağıda yeri ve zamanı bildirilen bu güzel günde, gençlerimizin çektiği fotoğraflardan oluşan Fotoğraf Sergisi, canlı müzik, ev yemekleri, el işleri ve hediyelik eşya standları, piyango ve yılbaşı özel hediye standı bulunacaktır. Yeni Yıl Alış-Veriş Günümüzde Turgut Özakman, büyük bir yüce gönüllülük göstererek bizlerle birlikte olacak ve değerli kitaplarını, ... Devamını Oku »

25 Kasım 2008: Vatan Gazetesi Haberi: Engelli Çocukları Ağlattılar


ZİÇEV, Vatan Gazetesinin 25 Kasım 2008 günü yayınladığı haberi yorumsuz sunar. Haber Metni Özel eğitim merkezlerinde eğitimleri engellenen çocuklar zaman zaman anne babalarının tepkileri karşısında gözyaşlarına engel olamadı. Bazı engelli çocuklar ise olup bitenleri şaşkın gözlerle izledi ADAPAZARI’nda özel eğitime muhtaç çocukları olan aileler, çocuklarının özel eğitim merkezlerinde eğitim görmeleri için eylem yaptı. Engelli çocuklarını alarak eyleme katılan anneler, “Çocuklarımızın ... Devamını Oku »

24 Kasım 2008: AK Parti Milletvekilleri ZİÇEV Genel Merkezi’mizi ziyaret ettiler


24 Kasım 2008 Pazartesi günü, AK Parti İzmir Milletvekili, Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar Göksel ve eşi, TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği ve TBMM İdari Amirliği görevlerini yürüten AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, ZİÇEV Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler. Konukları ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Tekirdağ Şubesi Başkanı karşıladılar. Değerli konuklarla ... Devamını Oku »

22-23 Kasım 2008: ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı Genel Merkezde yapıldı


13-14 Kasım 2008 tarihinde Manisa Şubesinin ev sahipliğinde ve Genel Müdür Uz. Psk. N. Tomris Miser’in Başkanlığında gerçekleştirilen Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Eğitim Koordinasyon Toplantısının ardından, Vakıf Yönetim Kurulu, Şubelerin Yönetim Kurulları Başkanları ve bazı üyelerinin katıldığı ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı, 22-23 Kasım 2008 günlerinde Genel Merkezde yapıldı. ZİÇEV Genel Kurul Üyesi Hasan İ. Cengiz’in Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, Genel Başkan Ülay Karakoç’un konuşmasıyla ... Devamını Oku »

13-14 Kasım 2008: ZİÇEV Eğitim Koordinasyon Toplantısı Manisa’da yapıldı


ZİÇEV kuruluşu olan Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü 2008-2009 öğretim yılı 1.Olağan Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı, 13-14 Kasım 2008 günlerinde, Manisa Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı. Genel Müdür Uz. Psikolog Tomris Miser Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Genel Müdürlüğe bağlı 6 Özel İlköğretim Okulu ile 11 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü katıldı. Çok yoğun bir programı olan toplantının ilk gününde, ... Devamını Oku »