13-14 Kasım 2008: ZİÇEV Eğitim Koordinasyon Toplantısı Manisa’da yapıldı

ZİÇEV kuruluşu olan Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü 2008-2009 öğretim yılı 1.Olağan Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı, 13-14 Kasım 2008 günlerinde, Manisa Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı.

Genel Müdür Uz. Psikolog Tomris Miser Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Genel Müdürlüğe bağlı 6 Özel İlköğretim Okulu ile 11 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü katıldı. Çok yoğun bir programı olan toplantının ilk gününde, merkezlerin mali ve idari sorunları ile çözüm önerilerinden, MEB tarafından yeni çıkarılacak yönetmelikler ve mevzuata kadar çok geniş bir yelpazede görüş alışverişinde bulunuldu. Kurum modellerinin yeniden yapılanması, eğitimin niteliğini artırıcı yöntemler tartışıldı ve 2008-2009 yılı faaliyet planlaması yapılarak merkezler arasında eşgüdüm sağlandı. Ayrıca merkez müdürleri yeni projelerle ilgili önerilerini sundular.

Toplantının ikinci günü, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeyyat Sabuncuoğlu, katılımcılara “Etkin Yöneticilik ve İletişim Teknikleri” konulu bir seminer verdi. Merkez müdürleri bu sunumdan son derece yaralandıklarını belirterek memnuniyetlerini ifade ettiler. Yoğun programı arasında, büyük özveriyle bu toplantıya zamanını ayıran değerli bilim adamına Vakıf tarafından bir teşekkür plaketi sunuldu.

Toplantıya gözlemci olarak katılan Genel Başkan Ülay Karakoç ve Yönetim Kurulu Üyesi H. İnci Cengiz, bu vesileyle Manisa Jandarma Komutanı ve İl Milli Eğitim Müdürünü ziyaret ederek Şubenin ve Eğitim Merkezinin sorunlarını, ihtiyaçlarını aktardılar. Kendilerini Merkezde ziyaret eden SHÇEK İl Müdürlüğü temsilcisi ile, Vakfın projeleri arasında olan gündüzlü-yatılı bakımevi yapımı konusunda görüş alarak fikir alışverişinde bulundular. Manisa İli yerel televizyonu ETV kendileriyle bir röportaj yaptı.