20 Eylül 2011: Ayvalık’ta Engelliler Şenliği yapıldı

19. Ayvalık Engelliler Şenliği 12-17 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Ayvalık Belediyesinin duyarlı yaklaşımıyla ve büyük desteğiyle yapılan şenliklerde, bu yıl da tüm engel gruplarından çocuk, genç ve anneler yararlandı.

Vakfımız ZİÇEV Şenliğe, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kırk sekiz çocuk, anne ve eğitimci ile katıldı. Genel Başkan Ülay Karakoç, Genel Merkez ve şubelerden bazı Yönetim Kurulu üyeleri de onları yalnız bırakmadı. Şenliğe Çankaya Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsle gidildi ve dönüldü. Dönüş yolunda ise BENA Tesisleri ZİÇEV Grubunu akşam yemeğinde ağırladı.

Altı gün boyunca engelliler, tekne gezisinden gece eğlencelerine kadar, düzenlenen pek çok etkinlikte doya doya gezdiler, bol bol yüzdüler ve unutulmaz bir hafta yaşadılar.

Düzenlenen geçit resmi ise çok renkli ve görkemli oldu, duygulu anlar yaşandı.

ZİÇEV olarak; ülkemizdeki engellilere her yıl böylesi bir mutluluğu tattıran, Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Belediye yetkilileri, çalışanları ile Ayvalık halkına, Zihinsel Özürlüler Federasyonu Yönetim Kuruluna ve katkısı olan bütün kurum, kuruluş ve kişilere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.