18 Nisan 2009: ZİÇEV Şubelerarası Koordinasyon Toplantısı yapıldı

18 Nisan 2009 Cumartesi günü, Ankara Genel Merkezde, geniş kapsamlı bir Koordinasyon Toplantısı yapıldı. Toplantıya Genel Merkez Yönetim Kurulu, Genel Koordinatör Hasan İ. Cengiz, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü N. Tomris Miser, Vakıf Müdürü Naci Kargın Şubelerin Yönetim Kurulları Başkanları ve bazı üyeleri ile Özel Eğitim Okulları ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri Müdürleri katıldılar.

Toplantı Genel Başkan Ülay Karakoç’un konuşmasıyla açıldı. Toplantıda; yeni oluşuma göre ZİÇEV Organizasyon Şemasının işlerliği, görevler, yetki ve sorumluluklar hakkında Genel Koordinatör ve Genel Müdür katılımcıları bilgilendirdi. Daha sonra konu ayrıntılarıyla tartışıldı.

Gündemin 2. Maddesi olarak ZİÇEV Vakıf Senedinde yapılması öngörülen değişiklikler tartışmaya açıldı. Genel Merkez Yönetim Kurulu, Şube yöneticilerinin görüş ve önerilerini aldı.

Ankara Makbule Ölçen Özel Eğitim Okulu Müdürü Meryem Şahin, Milli Eğitim Bakanlığının getirdiği Yeni Modüler Sisteme göre alınması gereken tedbirler hakkında bir sunum yaptı ve Modüler Sistem tartışıldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2009 yılının “Sağlık Yılı” kabul edilmesi nedeniyle, Vakıf Müdürü Naci Kargın, Vakfımızın Genel Merkez ve Şubelerinin yaptıkları ve yapacakları etkinlikler konusunda katılımcıları bilgilendiren bir sunum yaptı.

Toplantı Vakfın geleceği, yeni projelerin anlatılması ve tartışılması, iyi dileklerle sona erdi.

Çok yoğun ve yararlı geçen toplantıda, Vakıf Ailesi, yöneticileri ve eğitimcileriyle bir araya gelerek özlem gidermenin mutluluğunu da yaşadılar.