16 Mart 2009: Gençlerimizin Fotoğraf Sergisi Milli Kütüphane’de açıldı

Faika Berat Pehlivan önderliğinde duyarlı fotoğraf sanatçılarımız tarafından çalıştırılan ZİÇEV – Zihin Ergo-sum Fotoğraf Atölyesi fotoğrafçılarının ürünleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Kütüphane Başkanlığının katkılarıyla, Milli Kütüphane Salonunda sergilendi. 16-22 Mart 2009 tarihleri arasında gezilebilen sergi fotoğraf severler tarafından büyük ilgi gördü.

Serginin açılışına Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Şenay Başer ve Kemal Fahir Genç katıldılar. Şenay Başer sergi açılışında yaptığı kısa ve duygulu konuşmada, böyle anlamlı bir açılışta bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve zihinsel yetersiz çocuk ve gençlerin, fırsat verildiğinde neleri başarabildiklerinin somut örneği ile karşı karşıya olunduğuna dikkat çekti.

Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları-Ankara öğretmenlerinin ve fotoğraf sanatçılarımızın ortaklaşa düzenledikleri ve konukları birlikte ağırladıkları serginin açılış kokteyli çok neşeli geçti. İlginç ve özgün konular, konuklara zihinsel yetersiz sanatçıların objektiflerinden yansıdı. Konuklar birbirinden başarılı fotoğrafları ilgi ve sevgiyle izlediler.

Yürekleri fotoğraf sevgisinin yanı sıra insan sevgisiyle de dopdolu olan sevgili sanatçılara Teşekkür Belgesi sunuldu.

Zihin Ergo-sum fotoğrafçıları da çok sevdikleri öğretmenlerine minicik armağanlar verdiler. Ama sanatçılarımızın aldıkları en büyük armağan, öğrencilerinin yüzlerinden, gözlerinden taşan o büyük coşku ve mutluluktu.

Katkıları için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Kütüphane Başkanı Tuncel Acar ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.