02 Mart 2009: Anlamlı Açılış: Mutlulukla hüznü bir arada yaşadık

02 Mart 2009 Pazartesi günü Vakfımız Genel Merkezde çok anlamlı, acılı, bir o kadar da mutluluk veren ve ZİÇEV Genel Merkezi ile Kle Rotaract Kulübünün ortaklaşa konukseverliği ile düzenlenen bir açılış töreni yapıldı: Ersin Aslan Sinema ve Seminer Salonu Açılış Töreni…

Ersin Aslan, çok genç, henüz 32 yaşında, bu dünyadan zamansız ayrılan çok değerli, hayat dolu bir gençti. Onun arkadaşları, Kale Rotaract Kulübü üyelerinin projeleri, Aslan Ailesi ile ZİÇEV Ailesini bir araya getirdi. Ersin Aslan’ın babası Burhan Aslan, bir sinema tutkunu olan sevgili oğlunun aziz anısına, Vakfımızın özel çocukları için bir sinema ve seminer salonunun donatımını yaptı.

Ersin Aslan Sinema ve Seminer Salonu Açılış Törenine Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nadir Kurt, Aslan Ailesi, Kale Rotaract Kulübü üyeleri, Ersin Aslan’ın yakın arkadaşları ve Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ile bazı gönüllüler katıldılar.

Tören, Ersin Aslan Sinema ve Seminer Salonu levhasını örten Türk Bayrağının indirilmesi ve kurdelenin kesilmesiyle başladı.

Törende Kale Rotaract Kulübü adına Kulüp Başkanı Emrah Torun, Ersin Aslan’ın babası, yüce gönüllü hayırsever Burhan Aslan, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç ve Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu anlam yüklü konuşmalar yaptılar.

ZİÇEV tarafından hazırlanan Teşekkür Belgelerini Kale Rotaract Kulübü adına Başkan Emrah Torun Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nadir Kurt’un, Burhan Aslan ise Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu’nun ellerinden aldılar.

Kale Rotaract Kulübü de Aslan Ailesine ve ZİÇEV’e birer plaket sundular. Açılışta indirilen Türk Bayrağını ise Ülay Karakoç Ersin Aslan’ın anne ve babasına emanet etti.

Ersin Aslan’ı tanıtan sinevizyon gösterisini konuklar gözyaşlarıyla izlediler.

Böylesine büyük bir acıya dayanma gücünü, övgüye değer bir yaklaşımla, toplumsal bir yaranın sarılmasına katkı yaparak bulabilen Aslan Ailesine minnet duygularıyla şükranımızı sunuyoruz.

Sevgili Ersin Aslan, biz Vakıf gönüllüleri, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumlarımız Ankara çalışanları ve çocuklarımızın aileleri olarak seni her zaman sıcacık duygularla anacağız. Ruhun şad olsun, gittiğin yer ışıkla dolsun.