11 Ekim 2008: ZİÇEV, “Tükenmeyen Umutlar” adlı bir anı kitabı yayınladı

ZİÇEV, zihinsel yetersiz çocuk ve gençlerimizin yakınlarının anılarını, duygu ve düşüncelerini okurla paylaştıkları ”Tükenmeyen Umutlar” adlı bir kitap yayınladı.

14X20cm. boyutlarında ve 216 sayfadan oluşan kitapta 57 anı ve şiir bulunmaktadır.

Her satırında, her dizesinde umudu, direngenliği, adeta insanüstü çabaları duygulanarak ve ibretle okuyacağınız bu kitabı kısaca tanıtan arka kapak yazısı aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır:

Tükenmeyen Umutlar

Onlar…. Zihinsel yetersiz çocuk, genç ve yetişkinler… Yalnızca onlar mı?… Onların anneleri, babaları, kardeşlerinden oluşan ve sayıları on milyonu aşan insan. Sizlerin arasında, sizden çok farklı bir yaşam süren, başka bir dünyanın insanları… Onlar, kendilerine armağan edilmiş zihinsel yetersiz yavrularını her türlü tehlikeden ve olumsuzluktan korumaya çalışıyor, onların yaşaması, eğitilmesi ve mutlu olması için övgüye değer büyük savaşlar veriyorlar. Onlar aranızdalar…

Sevgili okur, elinizdeki kitap edebi bir kaygıyla oluşturulmadı. Bu kitaptaki yazılara ve şiirlere hiç dokunulmadı, hiç düzeltme yapılmadı. Çünkü bu kitaptaki imzaların hiçbirisi yazar ya da ozan değil. Ama kahreden büyük acıları, yüreklerinde çoğaltmayı başardıkları küçük sevinçleri, direngenlikleri ve tükenmeyen umutlarıyla dolu dolu yaşayan bütün bu insanlar… Onların her biri birer “Nobel Adayı”.

Aranızda olan, ama çoğu fark edilmeden sessiz ve yalnız yaşayan bu insanlar, şimdi yaşadıklarını paylaşıyorlar sizinle. Sakınmadan, çekinmeden, hiçbir şeyi gizlemeden gönüllerini açıyorlar sayfalarca. Kimi tümcelerle, kimi dizelerle… Size çok ilginç geleceğine inandığımız bu kitabı okuduğunuzda, bambaşka bir pencere açılacak önünüzde ve yaşamı daha çok seveceksiniz. En az onlar kadar…

* * *

Her okurun kitaplığında mutlaka yer alması gerektiğine inandığımız ”Tükenmeyen Umutlar”ı edinmek isteyen değerli okurların (0312)484 24 70 / 2 veya 484 85 88 / 2 no’lu telefonları aramaları yeterlidir. Kitabınız ödemeli olarak adresinize gönderilecektir.

Kitaptan elde edilecek gelirin tamamı zihinsel yetersiz çocuklarımızın eğitim ve rehabilitasyonunda kullanılacaktır.