10 Nisan 2012: Manisa Emniyeti, Ceyda’ya emanet edildi

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi öğrencileri, Polis Teşkilatı’nın 167.kuruluş yıldönümünde Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin’i makamında ziyaret ettiler.

Emniyet Müdürü Çetin, makamında kabul ettiği Makbule Ölçenliler’i hediyeler vererek karşıladı. ZİÇEV Manisa Şubesi Başkanı Hüseyin Okumuş, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi Müdürü İncinur Mumcuoğlu, kurum öğretmeni Gülseren Karan ile Emniyet Teşkilatı mensupları velilerin de yer aldığı ziyarette öğrenciler, Emniyet Müdürü Yunus Çetin’e kendi el emekleri ile yaptıkları ürünleri sunarak Polis Haftasını kutladılar. Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi Müdürü İncinur Mumcuoğlu, halen kurumda emniyet teşkilatında aktif görev yapan, emekliye ayrılmış ve vefat etmiş yedi emniyet mensubu çocuğun eğitim gördüğünü ifade etti.

Emniyet mensubu Ahmet Karakurt’un Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde öğrenim gören kızı Hatice Ceyda Karakurt, Emniyet Müdürlüğü makamını; Belkıs Avcu ise Özel Kalem Müdürlüğü görevini Yunus Çetin’den teslim aldı. Emniyet Müdürü Hatice Ceyda Karakurt, makama oturduğunda heyecanı gözden kaçmadı. Karakurt, öğrencilerin istek ve taleplerini değerlendirdi. Öğrenciler özellikle trafik kurallarına uyulmasını istediler. Kısa bir süre de olsa kızlarını böylesine kutsal ve üst düzeyde gören Karakurt ailesi duygu yüklü anlar yaşadılar.

Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin, bu anlamlı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek hizmetleriyle Türkiye çapında bir kurum olan ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Merkezi yönetimini ve çalışanlarını kutladı. Çetin, engellilerin toplumun bir yarası olduğunu, herkesin bu konuda duyarlı davranması gerektiğini ifade ederek “Engelli vatandaşlarımız aramızda; onlara her zaman sahip çıkmalı, yardımcı olmalıyız. Onların yaşamsal faaliyetlerini sağlıklı sürdürebilmeleri için birey olarak çok dikkatli olmalıyız, onları da bir birey olarak görmeli, üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeliyiz” dedi.