20 Nisan 2012: Manisa Şubemizden iki güzel haber var

Uğur Böcekleri Makbule Ölçen’de…

Manisa Uğur Böceği Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı(ZİÇEV)Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi’ne çok anlamlı bir ziyarette bulundu.

Manisa Uğur Böceği Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, öğretmenleri Serap Korap ve Müge Sarıçalı eşliğinde toplamış oldukları mavi kapakları ZİÇEV Makbule Ölçen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim ettiler.

ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi Müdürü İncinur Mumcuoğlu, Manisa Uğur Böceği Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin “tane tane kapak topluyor adım adım engelleri aşıyor” kampanyasına vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti. Makbule Ölçenli Serpil Bayram ve Tubay Karapaça minik konuklara hazırlamış oldukları “Aşuk ve Maşuk” gösterisini sundular. Kurumu gezerken özel öğrencilerle sohbet ederek güzel bir dostluk örneği sergileyen Uğur Böceği Kreş ve Gündüz Bakımevi Öğrencileri birlikte tüm engelleri aşma mesajını vererek büyük alkış aldılar.

ZİÇEV Makbule Ölçen’liler “Çok Özel” Bir Kahvaltı

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesinde öğrenim gören atölye gurubu öğrencileri Malta Parkında “çok özel” bir kahvaltıda unutulmayacak bir gün geçirdiler.

Kış döneminde atölye gurubu öğrencileri, akademik çalışmaların dışında kalan zamanda grup sorumlusu Gülseren Karan ve El Sanatları Öğretmeni Firdevs Kuzgun önderliğinde yaptıkları ürünleri (otantik takı, bereket şişeleri, kilim- halı dokuma çantalar, folklorik bebekler, artık materyal çalışmaları, mutfak aksesuarları vb) velilerin desteği ile satarak elde edilen gelirle kahvaltı yaptılar.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV)Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi Müdürü İncinur Mumcuoğlu, ZİÇEV Makbule Ölçen’in gönüllüleri, personeli, özel öğrenci ve velileri ile çok büyük ve çok özel bir aile olduğunu belirterek “Eğitim her engeli aşar. Zihin engelli bireylerin değişik ortamlarda, özellikle eğitim kurumları dışında da yaşamlarını sürdürebilmeleri için uygulamalı eğitimlerle desteklenmesi gerekmektedir. Dolayısıyla zihin engellilerin eğitiminde en üst amaç, onların bağımsız yaşam becerilerini geliştirmektir. Öğrencilerimizin düzeyleri ne olursa olsun mutlaka eğitimle büyük gelişmeler gösteriyorlar. Tüketen değil üreten bireyler olma yolunda başarılı çalışmalara imza atan öğrencilerimizi motive etmek amacıyla düzenlediğimiz kahvaltımıza bizlere maddi-manevi desteklerini esirgemeyen vakıf çalışanlarımız, annelerimizin kurdukları Zihinsel Engellileri Koruma Derneği de katılarak çocuklarımızın coşkularına ortak oldular. Bize destek olan tüm gönül dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.