10 Nisan 2010: Dost ülke Polonya’nın elim kaybı ZİÇEV Ailesinde büyük üzüntü yarattı

Polonya’nın yaşadığı, yüzyılımızın en trajik uçak kazası ve sonucunda Polonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski, eşleri Maria Kaczynska ile beraberlerindeki üst düzey yöneticilerin acı kaybı, bütün ülkemizde çok büyük üzüntü ile karşılanmıştır.

Ancak; Vakfımız Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri ile ZİÇEV Ailesinin bu elim olaydan duyduğu acı daha da fazla olmuştur. Bilindiği gibi, 2007 yılı Ocak ayı içinde Polonya Devlet Başkanı ve eşleri ülkemizi ziyaret etmişlerdi. Bu çerçevede, 23 Ocak 2007 tarihinde, Polonya Cumhurbaşkanının eşleri Bayan Maria Kaczynska Polonya Cumhuriyeti Varşova Büyükelçisinin eşi Bayan Edyta Michalska ve beraberindeki heyetle birlikte Vakfımız Genel Merkezini onurlandırmışlardı. (Haber: https://www.zicev.org.tr/23-ocak-2007-polonya-cumhurbaskaninin-esi-maria-kaczynska-vakfimiz-genel-merkezini-ziyaret-etti)

Çok sıcak, sevgi dolu bir ortamda geçen ve asla unutamadığımız birlikteliğimiz sırasında Vakfımızın saygıdeğer konuğu Bayan Maria Kaczynska, çocuklarımıza gösterdiği duyarlı sevgi ve ilginin yanı sıra, zarafeti, alçakgönüllülüğü ve hanımefendiliğiyle gönüllerimizde taht kurmuştu.

Dost ülke Polonya Cumhuriyeti halkının büyük acısını bütün kalbimizle paylaşıyoruz. Bayan Maria Kaczynska’nın aziz anısı ise, her zaman içimizde taptaze yaşayacaktır.

Polonya Cumhurbaşkanının eşi Bayan Maria Kaczynska’nın Vakfımızı Ziyaretleri (23 Ocak 2007)