08 Mart 2007: 8 Mart Moral Gününde Vakıf anneleri Yönetim Kurulumuzu çok duygulandırdılar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Vakfımız Genel Merkez Kermes Kolu, Merkezde eğitim gören özel çocuklarımızın özel anneleri için bir moral günü düzenledi. Bu vesileyle davet ettiğimiz Gönül Dostlarımızdan da bir hayli katılımın olduğu gün çok neşeli geçti.

Mediha Ellialtıoğlu’nun sunuş yaptığı Moral Günü eğlenceleri Kermes Kolu Başkanı Günseli Tatar’ın, anlamlı ve duygu dolu “Hoş geldiniz” konuşmasıyla başladı.

Değerli sanatçı, tanınmış udilerimizden Yaşar Aksoy ve öğrencisi Özel Eğitim Uzmanımız Meryem Şahin birlikte ut çaldılar. Ardından, adının açıklanmasını istemeyen, Ankara’nın tanınmış restoranlarından birini sahibi, müzik grubuyla aramıza katıldı ve konuklarımız doya doya eğlendiler.

Moral Gününde, Vakıf anneleri, Kermes Kolunun öncülüğünde ve hiç beklenmediği anda, çok uzun yıllardır Vakfa ve bu ülkenin zihinsel yetersiz evlatlarına, hiçbir karşılık beklemeden hizmet eden gönüllülere “şükran plaketi” verdiler.

Vakfımızda gönüllü olarak drama dersleri veren, iyi yürekli insan Deha Soer’e verilen armağanın ardından Genel Müdür Tomris Miser, aramızdan ayrılarak İzmir’e yerleşen eski Genel Başkan Yardımcısı Nevin Dirik, Yönetim Kurulu üyeleri H. İnci Cengiz, Gülçin Karatekelioğlu, Ayla Tan, Genel Sayman Ayten Timuroğlu, Genel Sekreter Müge Konor, Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Özkök Gürel, Genel Başkan Ülay Karakoç ve Onursal Başkan Makbule Ölçen plaketlerini öğrencilerimizin ellerinden aldılar. Vakıf annelerinin bu kadirşinas davranışları karşısında, plaketlerini alırken çok duygulanan gönüllülerimiz göz yaşlarını tutamadılar.