05 Temmuz 2009: Kuşadası, çocuklarımızla şenlendi

Her yaz olduğu gibi, bu yaz da, Vakfımızın kuruluşu olan Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları bünyesinde, Genel Merkez ve şubelerindeki merkezlerimizde eğitim ve rehabilitasyon hizmeti alan çocuklarımızdan bir bölümü, öğretmenleri eşliğinde, Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kuşadası-Davutlar Gençlik Kampı Tesislerinde, on gün boyunca gönüllerince eğlendikleri, unutulmaz bir tatil geçirdiler.

Eğitimcileriyle birlikte yüz elli kişiyi bulan grubumuz, hem spor yapmanın, hem yüzmenin, hem de çevre gezileriyle bilgilerini artırmanın, dünyaya açılan pencerelerini genişletmenin keyfini yaşadılar. Geceleri ise, müzik, dans ve çeşitli oyunlarla renklendirildi.

Luna Park, Adaland Gösteri Merkezinde yunusların gösterilerini izlemek, Şirince gezileri, grubun tamamının katıldığı etkinliklerin bazılarıydı. Efes Antik Kentine ise, yalnızca fotoğraf eğitimi alan gençlerimiz katıldılar. Özel durumları nedeniyle, böylesine yorucu bir geziyi katılamayacak diğer çocuklarımıza, aynı gün yakın çevre gezisi düzenlendi.

Vakfımızın yaz kamplarına büyük önem vermesinin nedenleri arasında, çocuk ve gençlerimizin, ailelerinden bağımsız bireyler olarak, kendi kendilerine yetebilme ve özgüvenlerini pekiştirmenin yanı sıra, çok zor ve yüklü bir yaşamı sürdürmek zorunda olan aileleri, kısa bir zaman için de olsa, dinlendirmektir. Bu amaca, bu yıl da bütünüyle ulaşılmıştır.

Zihinsel yetersizliklerinin yanı sıra, çeşitli bedensel sorunları da olan, çoğu düzenli ilaç kullanan çocuk ve gençlerin, on gün süre ile böyle bir etkinliğe götürülmesinin, büyük sorumluluk taşıyan, ağır ve zorlu bir görev olduğu açıktır. Bu yorucu görevi, övgüye değer bir özveriyle kabul ederek üstün başarıyla tamamlayan ZİÇEV Ailesi eğitimci ve hizmetli personeline ve gönüllü Özlem Sönmez’e yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ankara-Kuşadası ulaşımımızı karşılayan Belediye-İş Sendikası ile, etkinlik boyunca gerek Kampı ziyaretleri, gerekse araç vererek o unutulmaz gezileri düzenlememizi sağlayan, sevecen ilgilerini çocuklarımızdan ve yöneticilerimizden esirgemeyen Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Gençlik Spor İl Müdürü Cevat Ercan, Gençlik Merkezi Müdiresi Hamide Ercan, Gençlik Merkezi Doktoru, Dr. Ömer Parlakoğlu Çetinkaya Lunapark Eğlence Merkezi sahibi Mehmet Ali Çetinkaya, Adaland Eğlence Merkezi sahibi Fahri Akın Günaydın’a ve Kuşadası Belediye Başkanlığından otobüs sürücüsü Orhan Kayıkçı‘ya şükran duygularıyla teşekkür ediyoruz.