04 Haziran 2009: ZİÇEV TSM Korosu müzikseverlere keyifli bir akşam yaşattı

Vakfımızın, 2009 yılında başlatılan ve bir kültür ve sanat hizmeti olan ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosu, yıllık Konseri, velilerimize “Moral Gecesi” amaçlı gerçekleştirildi.

Organizasyonunu Koray Uluca ve Çiğdem Koloğlu’nun yaptığı, kırk bir kişiden oluşan ve TRT sanatçılarından Hasan Eylen’in yıl boyu çalıştırarak yönettiği zengin Koromuz, TRT saz sanatçılarının eşliğinde, üstün başarılı bir konser verdi.

Şinasi Çalı’nın, duygu dolu, anlamlı tümcelerle sunumunu yaptığı ve Nihavend, Rast, Mahur, Bayati, Uşşak, Gerdaniye, Acemkürdi, M. kürdi, Segah, Hüzzam, Hicaz, Şehnaz, Acemaşiran makamlarının en güzel örneklerinden oluşan repertuarda, on bir eseri koro, on beş eseri ise solistler icra ettiler. Konukların büyük zevkle izlediği bu Türk müziği şöleninde, her eser coşkuyla alkışlandı.

Konserde bir konuşma yapan ve Vakfı kısaca tanıtan ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç, böylesine kültürlü ve yetenekli bir grubun Vakıf Ailemize katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu güzel geceye katılan konuklara teşekkür etti. Koroyu ve Şef Hasan Eylen’i, başarılarından dolayı gönülden kutlayan Ülay Karakoç, Eylen’e ve bütün sanatçıları temsilen Uluca ve Koloğlu’na birer çiçek sundu. ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosu adına Genel Başkan Ülay Karakoç’a verilen çiçek ise bir zarafet örneği idi.