03 Aralık 2010: Sporcularımız TBMM’de, Hakan Şükür ve Tanju Çolak’la maç yaptılar

3 Aralık Dünya Özürlüler Günü etkinlikleri çerçevesinde, TBMM Başkanlığı ve T. C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu işbirliğiyle, TBMM spor tesislerinde bir futbol turnuvası düzenlendi.

3 Aralık günü Saat 10.00’da TBMM halı saha tesislerinde düzenlenen turnuvaya ZİÇEV Spor, Harun Yavuzalp İş Okulu, Milli Piyango İş Okulu, SHÇEK Spor Kulübü olmak üzere dört kurum katıldı ve kendi aralarında gösteri maçı yaptılar.

Takımımızın maçını TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin de izledi ve sporcularımıza moral verdi.

Duyarlı yıldız futbolcularımızdan Hakan Şükür ve Tanju Çolak bu anlamlı günde özel sporcularımızı yalnız bırakmadılar ve onlarla birlikte top koşturarak gençlerimizin mutluluğunu ve sevincini artırdılar.

Hakan Şükür ZİÇEV Spor takımında, Tanju Çolak ise karşı takımda forma giydiler. ZİÇEV Fotoğraf Kulübünün üyelerinden olan ve çok güzel fotoğraflar çeken öğrencimiz Ahmet Kalyon attığı golle, futboldaki yeteneğini de kanıtladı. Hakan Şükür’ün, Ahmet Kalyon’u en güzel golü atan sporcu ilan etmesiyle de Ahmet Kalyon günün kahramanı oldu ve bu gol çeşitli kanalların ana haber bültenlerinde yer aldı.

ZİÇEV Genel Merkez Spor Öğretmeni ve Antrenörü Osman Akdemir organizasyonda teknik kurul görevlisi olarak sporcularımızın mutluluğunu paylaştı.

Organizasyona Katılan Sporcularımız

Ahmet Kalyon, Burak Yiğitşirin, Cem Yeşil, Atilla Özdemir, İbrahim Tokgöz, Caner Ekin, Erkan Ezer, Özer Yiğiter, İhsan Büker, Seyfi Özkanca.