03 Aralık 2010: Kayseri Şubemizin düzenlediği panel büyük ilgi gördü

3 Aralık Dünya Özürlüler Günü etkinlikleri çerçevesinde, ZİÇEV Kayseri Şubesi  “Engellilerimizin Sorunlarına Yönelik Yaklaşımlar” konulu bir panel düzenledi.

03 Aralık 2010 günü Saat 14.00’te Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenen panele katılan değerli bilim insanlarından Dumlupınar Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulundan Doç. Dr. Ali Cımbız, “Engellilerde Fizik Tedavi Yöntemleri”, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Füsun F. Erdoğan, “Engellilerde Nörolojik Sorunlar”, ZİÇEV Genel Müdürü Uzm. Psikolog N. Tomris Miser ise, “Engelliler ve Ailelerindeki Psikolojik Sorunları ve Danışmanlık Hizmetleri” konularında birer sunum verdiler.

ZİÇEV Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sağlam’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan panel geniş bir izleyici topluluğu tarafından ilgiyle izlendi. Konuşmaların ardından katılımcılar, sordukları sorulara değerli panelistlerin yanıtlarını alarak bilgilendiler.

Panelin ardından, Kayseri Şubesi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri sundukları dans ve halk dansları gösterileriyle yine kalpleri fethettiler. Ispanaklı Yumurta Gösterisi salonu kahkahalara boğarken, Elazığ yöresinden Çayda Çıra gösterisi ise hayranlıkla izlendi.