ZİÇEV Antalya Şubemizin Özel Gençleri Antalya EXPO 2016’ya Davetliydi

ZİÇEV Antalya Şubemizde eğitim gören 35 özel gencimiz öğretmenleri ile birlikte EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen ziyarette grubumuz Turkcell EXPO Kulesi önünde bulunan giriş kapılarında karşılandı, daha sonra buggyler ile alanı gezdi. Torku Çocuk Adası ve THY Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden gençlerimiz keyifli bir gün geçirdi. Grubumuz daha sonra bitki heykellerin bulunduğu alanda “Ağaç diken adam” figürü önünde toplu fotoğraf çektirdi.

Grubumuzun bir sonraki durağı ise Torku Çocuk Adası oldu. Bizi burada bando eşliğinde EXPO 2016 Antalya’nın maskotları Ece-Efe ile animasyon ekibi karşıladı. Bandonun çaldığı şarkılar eşliğinde eğlenen ve dans eden gençlerimiz maskotlarla bol bol fotoğraf çektirdi. ZİÇEV’in Lokomotif Band Ritm Grubu’nda görev alan özel çocuklarımız daha sonra bandonun trampetlerini alarak hünerlerini sergiledi.

Gençlerimiz Torku Çocuk Adası içerisinde yer alan konsept grup çalışmalarına da katıldı. Boyama yapan, maden arama istasyonunda taş arayan ve eğlenceli bilim dünyası çalışmasına katılan gençlerimiz çok eğlendiklerini ve keyifli bir gün geçirdiklerini dile getirdi. Vakfımızın Antalya Şubesi Müdürü Şelale Öncül kendilerine EXPO 2016’yı gezme imkanı verdiği için Antalya Büyükşehir Belediyesi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’na teşekkür etti. EXPO 2016’nın çok güzel ve emek harcanmış bir yer olduğunu söyleyen Şelale Öncül Hanım, “Şu an çocuklarımız çok mutlular. Burası çok güzel bir yer. Gönüllülerimiz harika” diyerek düşüncelerini belirtti. Bu tür etkinliklerin zihinsel engelli bireyleri toplumla kaynaştırmak açısından da son derece önemli olduğuna dikkat çeken Müdürümüz, “Dört duvar eğitimin dışına çıkmak istiyoruz biz onlarla birlikte. Onları topluma kazandırmak istiyoruz. O yüzden bizim için buraya gelmek çok önemliydi” diye konuştu.

Gençlerimize bu olanağı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

 

 

 
Haber kaynağı: http://www.findiktv.com/zicev-expo-2016-antalyada-eglendi.html