Mezitli Down Cafe’de “Yaz Konseri”

Mersin Mezitli Belediyesi’nin bir uygulaması olan Mezitli Kart’ın ekibi Mezitli Down Cafe’ye destek olmak amacıyla Mersin Devlet ve Opera Balesi (MDOB) işbirliğiyle bir “Yaz Konseri” düzenlendi.

Mezitli Kart ekibinin organizatörlüğünü yaptığı yaz konseri Down Cafe’de gerçekleştirildi. Konserin koordinatörlüğünü ise MDOB’dan Tarık Aydoğan yürüttü. MDOB orkestra şefi Anıl Aydın tarafından yönetilen konserde çeşitli bestecilerin eserlerinin yanı sıra Türk Halk Müziği de klasik müzik notaları ile buluştu. Solo performasyonlar sergileyen Burcu Özdoğan ve Erhan Kaya, seslendirdikleri türkülere izleyicilerinde eşlik etmesi ile Down Cafe’de çok güzel anların yaşanmasını sağladılar. Konser boyunca down sendromlu özel çocuklar da dans ederek doyasıya eğlendi.

Şef Anıl Aydın konser sonunda yaptığı konuşmada Down Cafe’nin çok özel ve güzel bir proje olduğunu, bu projeyi hayata geçiren ve halka kazandıran Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkürlerini iletti.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise MDOB sanatçılarına verdikleri konserden dolayı teşekkür etti ve “Burası down sendromlu çocukların işlettiği, hizmet ettiği bir yer. Burayı Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ile beraber yürütüyoruz. ZİÇEV bize her hafta değişik 2 veya 3 arkadaşımızı yönlendiriyor. Bu çocuklarımızın aileleri de çocuklarının sosyalleşmesinden son derece mutlular. Bazı arkadaşlarımıza Mezitli’de iş bile bulduk. Opera ve bale sanatçıların bu şekilde halkla bir araya gelerek, etkinlik düzenlemeleri çok güzel bir fikir. Yaz konseri organizatörlüğünü yürüten Mezitli Kart ekibine de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZİÇEV olarak biz de Mezitli Kart Ekibine, Mersin Devlet ve Opera Balesi sanatçılarına, Mezitli Belediye Başkanı Sayın Neşet Tarhan’a ve etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ediyoruz.

2 3

 

 

 

 

 

alıntı: http://www.milliyet.com.tr/mezitli-down-cafe-de-yaz-konseri-mersin-yerelhaber-1491769/