ZİÇEV Ankara Ergo Sum Öğrencileri, DOGAY’da Ödül Aldı

Doğa Sporları Araştırmaları ve Kurtarma Derneği (DASK) tarafından 18-23 Nisan 2017 tarihleri arasında Merzifon’da düzenlenen ve 200 ilkokul ve ortaokul öğrencisi katılımıyla gerçekleşen Çocuk Gözüyle Merzifon Fotoğraf Şenliğinde, “Doğada Görüntü Avcılığı Fotoğraf Yarışması” DOGAY’a katılan ZİÇEV Zihin Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi öğrencilerimiz, yarışmada çeşitli ödüller kazanarak bizleri gururlandırdı.  

Merzifon Kaymakamlığı ve Merzifon Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen bu yılki yarışmanın en önemli özelliği, dezavantajlı bireyleri ayrı tutmadan, tüm çocukları bir araya toplamış olmasıdır.

 

2007 yılından bu yana fotoğraf çeken ve DASK’ın düzenlediği çeşitli fotoğraf yarışmalarına katılan ZİÇEV Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi öğrencilerimiz bu yarışmada aşağıdaki ödülleri kazanmıştır:

– Damla Kocaman isimli öğrencimizin fotoğrafı 2.lik Ödülü’ne layık görülmüş ve Damla’mız ödülünü Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı’dan teslim almıştır.

– Erkan Ezer isimli öğrencimizin fotoğrafı, En İyi 10 Kare içerisinde bulunarak DASK Mansiyon ödülüne,

– Emre Özgenç isimli öğrencimizin fotoğrafı da yarışmaya katılan her okulun birincisine verilen kendi Okulunun Birincilik Ödülüne layık görülmüştür.

– Egehan Sınav, Ahmet Kalyon, Özer Yiğiter, Cem Yeşil ve Kemal Özgür isimli öğrencilerimiz de atölyemizi başarıyla temsil ederek Sergileme Ödülüne hak kazanmıştır.

Bu şenliğin gerçekleşmesini sağlayan Merzifon Kaymakamı Sayın Ozan Balcı ve Merzifon Belediye Başkanı Sayın Alp Kargı’ya; özel gençlerimizin fotoğrafçılık sanatında kendilerini göstermelerini sağlayan Zihin Ergo Sum kurucusu Sayın Faika Berat Taşkıran ve ayrıca Sayın Necla Babacan ile Sayın Lale Bostancı’ya ve şenlikte öğrencilerimize eşlik eden Sevgili Zeynep Öğretmenimize en içten teşekkürlerimizi sunarız.