ZİÇEV Samsun şubemizden Başkanımıza duygulandırıcı Anneler Günü mektubu

Sn. ÜLAY KARAKOÇ’a,

“ANNE”lik, içeriği sayfalarca yazıyla doldurulması çok zor, hiçbir kelimenin karşılamadığı, yetmediği, sevgisini, fedakârlığını, emeğini başka bir kimsede bulamadığımız en kutsal duygu.

Dayanılması zor yaramazlıklarımıza, bitmeyen sorunlarımıza, bazen isyanımıza, ilk aşkımıza, geçmeyen yaralarımıza hep aynı anlayış ve sabırla yaklaşan, belki de sadece onun kucağında, onun kokusun da gerçek huzuru bulduğumuz ve daha bir sürü güzel şey ANNE.

Kendi annen için evlat, kendi evladın için anne olmak zaten yaratılışın bir getirisi kabul.

Özel gereksinimi olan bir çocuğa anne olmak çok daha kutsal. Başka türlü annelerdir, gökyüzünü yeşil kabul edebilen, denize kırmızı diyebilen, karların beyaz beyaz değil mavi mavi de yağabiliyor olduğunu bilen annelerdir.

Kimse bu renkleri böyle kabul etmediği için, en çok yalnız bırakılıveren annelerdir de aynı zamanda.

Ancak hepsinin ötesinde bir ANNE’lik var ki, ne kan bağı, ne yaşanmışlık, ne tanışıklık vardır. Kendi annen gibi sığındığın liman, yalnız bırakılmış ailelerin desteği, konuşamayan, duyamayan, göremeyen, yürüyemeyen bir çocuğun umududur…

İşte sizin yaptığınız ANNE’lik tam olarak da bu.

ZİÇEV en büyük evimizse, bizleri bu çatı altında toplayan, kimimize ekmek kapısı, kimimize umut, kimimize “öldükten sonra çocuğuma ne olacak korkusunu” bir nebze de olsa azaltan, yalnızlığımızı paylaşan başta kurucu annemiz “ Makbule ÖLÇEN’in ve onun bıraktığı bayrağı en güzel şekilde taşıyan sizin ve gölgenizde olan tüm ZİÇEV annelerinin “ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN”.

Tüm ZİÇEV Ailesi olarak her şeyin çok GÜZEL olduğu yarınlarda hep birlikte olma dileğiyle…

ZİÇEV SAMSUN Ailesi’nden SEVGİLER…