Manisa Yatılı Bakım Merkezi Ziyaretçi Kuralları

SORUMLULAR  ;Sorumlu Müdür, Sosyal Hizmet Uzmanı, Sağlık Personelleri, Bakım personelleri Temizlik Elemanları ve Ziyaretçiler

KAPSAM : Ziyaretçiler, Kuruluşumuzdan Bakım Hizmeti Alan bireyler;

  • Yakınları tarafından tarafından ziyaret edilmelerine bölgesel koşullar ve kuruluşun işleyişi göz önüne alınarak tüm günler saat 10:00 ile 17:00 arasında izin verilir.
  • Ziyaret en fazla 2 saattir. Ziyarete en fazla 4 kişi gelebilir. Ziyaret saatleri dışında Engelli ziyareti Sorumlu Müdür izni ile mümkündür.
  • Dışarıdan Herhangi bir şekilde açık, ambalajsız yiyecek içecek getirilmesi kesinlikle yasaktır.

Ambalajlı ve kapalı yiyecekleri kurumda görevli sağlık personeline teslim edilecektir. Sağlık Personeli son kullanma, tazelik, hijyen kontrolünü sağladıktan sonra engelli bireylerimize verilecektir.

4) Konuklarımızın / Engellilerimizin moralini ve davranışlarını olumsuz yönde etkileyecek söylem ve tavırlarda bulunulmamalıdır.

5) Kurum içerisinde yüksek tonla konuşulmamalı, çok kalabalık gruplarda üçer, beşer gruplarla engelli ziyaret edilmelidir.

6) Ziyaret edilen engellinin kişisel bakımı esnasında ziyarete ara verilmelidir.

7) Ziyaretçilerin yakınlarına getirdikleri kıyafet, ilaç, medikal malzeme v.s eşya ve malzemeler Sorumlu Sağlık Personeline veya İdareye teslim edilmelidir.

8) Kurumda bakımı yapılan hastaların durumu göz önüne alınarak 12 yaşından küçük çocukların ziyaret etmesi yasaktır.

9)Kuruluş içerisinde sigara içmek yasaktır.

10) Para ve Her türlü değerli eşyanın hastanın yanında bulundurulmaması gerekir. Zorunlu durumlarda idareye teslim edilmelidir. Teslim edilmeyen para, ziyneti eşyası ve kıymetli eşyaların kaybolması halinde Kuruluşumuz sorumlu değildir.

11)Saat 20:00’den sonra engellilerimiz ile telefon ile görüşmek yasaktır. Ancak Kurumun sabit hattından ulaşılarak görüşülebilir, durumu ile ilgili bilgi alınabilir.

12)İzinli olarak dışarı engelli çıkarılacağın da idareden yazılı izin alınmalı ve Sorumlu Sağlık personeline bilgi verilmelidir.

13)Bulaşıcı hastalığı olan Ziyaretçilerin Ziyaretleri yasaktır.

14)Özellikle yakını olmadığınız bir engelli sizden aksesuar, kıyafet, para, cep telefonu, sigara, çakmak vs  istediğinde idarenin bilgisi olmadan lütfen bir şey vermeyiniz.

15)Ziyaretleriniz bakım personeli eşliğinde yapılacaktır.

16)Ziyarete geldiğinizde kimliğinizi ilgili personele teslim ederek ziyaretçi defterini imzalayarak görüşme yapılır. Çıkışta kimlik teslim alınarak çıkış imzası atılarak kurumdan çıkış yapılır.

17)Kurum içerisinde Yüksek sesle konuşulmamalı.

18)Ziyaret esnasında ziyaret ettiğiniz yeri lütfen temiz ve düzenli bırakınız. Çöpleri Çöp Kutusuna atınız.

19) Ziyarete gelmeden önce haber etmeniz sizin adınıza daha verimli olur.(Sosyal aktiviteler, hastane işleri vb…)Bireyin müsait olma durumuna göre ziyaret yapılması sağlanır.

20)Engelli bireyin mahremiyetine saygı gösterilmelidir.

21)Ziyaret öncesi ve sonrası lütfen ellerinizi yıkayınız.

22) Bireylerimize yapamayacağınız sözler vermeyiniz.