Anasayfa / Genel

Genel

Kardeş Okulumuz Ol


Özür Dileriz 🙁 Sistemimizdeki teknik çalışmalardan dolayı şu an hizmet veremiyoruz. Devamını Oku »

KVKK


ZİÇEV olarak bağışçılarımız ve gönüllülerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın bizimle paylaştıkları kişisel verilerinin korunmasına büyük önem gösteriyoruz. Bu amaçla bizimle paylaştığınız kişisel verilerinizin nasıl toplandığı, işlendiği ve silindiği hususlarında gösterdiğimiz hassasiyeti siz değerli paydaşlarımızın da bilmesi gerektiğine inanıyoruz. Hukuk birimimiz tarafından mevzuata dayalı hazırlanan KVKK hakkında hazırladığımız belgemizi okuyarak bu konudaki hassasiyetimizi görebilirsiniz. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun ... Devamını Oku »

Bağışçı Hakları Bildirgesi


Bağışçı Hakları Beyannamemize buradan ulaşabilirsiniz: Bağışçı Hakları Beyannamesi Devamını Oku »

Genel Müdürlüğümüz


Genel Müdürlük Birimimiz Genel Müdür  Tomris MİSER Genel Müdür Yardımcısı Naci KARGIN Sosyal İşler Müdürü Meral GÜMÜŞ Eğitim Koordinatörü Meryem ŞAHİN İdari ve Spor İşleri Koordinatörü Osman AKDEMİR Proje Sorumlusu Asuman ERDEM Sosyal Medya Sorumlusu Sümeyya ERİN   Yönetim Kurulu Asistanı Mediha ELLİALTIOĞLU Genel Müdürlük Asistanı Eda Nur ARINMIŞ Sosyal İşler Asistanı Melahat ÖZDEMİR   Mali Müşavirlerimiz SMMM Nusret KURTOĞLU ... Devamını Oku »

İnsan Kaynaklarımız


ZİÇEV İnsan Kaynakları Siz de ailemizin bir üyesi olmak isterseniz hemen başvurun. ZİÇEV bünyesinde mevcut ve/veya oluşabilecek pozisyonlarda değerlendirilmek üzere detaylı ve fotoğraflı özgeçmişinizi merkez.zicev@gmail.com mail adresi aracılığıyla tarafımıza iletebilirsiniz. Yapılan başvurular, İnsan Kaynakları bölümü tarafından incelenecektir ve aranılan niteliklere ve yetkinliklere uygun olması durumunda değerlendirmeye alınacaktır. Önemli Bilgi: Başvuru yaparken şubelerimizin bulundukları şehir ve belirtilen pozisyonun size uygun olduğundan ... Devamını Oku »

Vakıf Senedimiz


ZİÇEV olarak tüm çalışmalarımız ZİÇEV Vakıf Senedinde yer alan amaçlarımız doğrultusunda yapılmaktadır.Vakıf Senedimize ulaşmak için tıklayınız: ZİÇEV Vakıf Senedi Devamını Oku »

CarrefourSA bu kurbanda da Vakfımıza destek oluyor.


CarrefourSA 2019 yılı Kurban Bayramı kapsamında müşterilerine internet ve belirli mağazaları üzerinden, içlerinde Vakfımızın da yer aldığı kurumlara kurban bağışı olanağı sunuyor. CarrefourSA sitesi https://www.carrefoursa.com/tr/ üzerinden kurbanları, “siparişi tamamla” aşamasında “bağış yapmak istiyorum” seçeneğini tıklayarak ve ardından alttaki listeden vakfımızı seçerek ZİÇEV’e bağışlayabilirsiniz. Devamını Oku »

RS’e Genel Bakış (Makale-3)


Görülen Özellikleri ve Terapiler Rett Sendromu’nun, otizm, beyin felci veya spesifik olmayan gelişme bozukluklarında olduğu gibi teşhisi çok zordur. Sağlık profesyonelleri RS’i öğrenene kadar, sendrom bayanlarda nörolojik bir fonksiyon bozukluğu gibi algılanıyordu. Artık çoğu araştırmacı RS’in, önceden bilindiği gibi ilerleyen, dejenerasyon yapan bir hastalık değil, gelişimsel bir rahatsızlık olduğu görüşünde hemfikirlerdir. Ekim 1999’da yapılan bir keşifle, X kromozomu (Xq28) üzerinde ... Devamını Oku »

Otistik Çocukların Sayısında Son Yıllarda Büyük Artış Var(Makale-3)


Prof. Dr. Gönül Kırcaali İftar Amerikan Psikiyatri Birliği verilerine göre son yıllarda otistik belirtiler gösteren çocuk sayısında önemli oranda artış gözleniyor. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Engelliler Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gönül Kırcaali İftar, Amerikan Psikiyatri Birliği verilerine göre, son yıllarda otistik çocuk sayısında önemli oranda artış gözlendiğini söyledi. Otizmin kişinin dış dünyayı algılamasını zorlaştıran ve öğrendiği bilgileri kullanmasını engelleyen gelişimsel ... Devamını Oku »

Basında Ziçev (2005)


07 Mayıs 2005: Hülya Koçyiğit Vakfımızı Ziyaret Etti Hürriyet Gazetesi Ankara Eki Vakfımızın zihinsel yetersiz bireylerinden, Onursal Başkanımız Makbule Ölçen ile kurucularımızdan Dr. Ali Nejat Ölçen’in oğlu, halen Genel Merkez’de Danışma Memuru olarak görev yapan ve Bağımsız Yaşam Evinde yaşamını sürdüren Demir Ölçen’in, çocuk yaşlarından başlayan Hülya Koçyiğit hayranlığı gitgide arttı. Öyle ki, Hülya Koçyiğit ile ilgili çıkan her haberi, ... Devamını Oku »