31 Mart 2008: ZİÇEV 26 yaşında… Kutlu olsun…

ZİÇEV’in 26. kuruluş yıldönümü, 31 Mart 2008 akşamı, Ankara Dedeman Oteli Avizeli Salonda, seçkin konukların katıldığı akşam yemeği ile, coşku içinde kutlandı. Yemeğin düzenlenmesinde, Belediye-İş Sendikası’nın katkıları, Vakıf yöneticileri tarafından minnetle karşılandı.

Onursal Başkan Makbule Ölçen’in katılımı, geceye ayrı bir anlam kattı. Bu güzel geceyi paylaşan şube yöneticileri ile Genel Merkez yöneticileri ve gönüllüleri özlem giderdiler.

Genel Başkan Ülay Karakoç’un açış konuşmasıyla başlayan gecenin program akışını, 2006 yılında, “Gözlerin Ardındaki Çocuk” oyunuyla, ZİÇEV tarafından “Yılın Kadın Sanatçısı seçilen, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Fatma Öney sundu.

ZİÇEV’e yaptıkları çok değerli hizmet ve yardımları için; BTT Ltd. Şti. Genel Müdürü Koray Özgür, Genel Müdür Vahap Küçük (LCW), Bayrak Garnizonu subaylarından Binbaşı Kemal Özkan, İşadamı Tunç Tonger, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Uluç Saranlı, Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Dairesi Başkanı Nejat Gökçe ile Genel Müdürü Dr. Ş. Abdurrahman Çelik’e şükran plaketlerini Vakıf yöneticileri ve Genel Başkan sundular.

Ankara’nın tanınmış ve sevilen grubu Aykut Alpat Orkestrası ve solist Yasemin İlhan eşliğinde, konukların doya doya dans ettiği ve eğlendiği geceye, değerli ressamlarımızın bağışı armağanlardan oluşan piyango renk kattı.

Yemekten elde edilen gelir, eğitime katkı olarak değerlendirilecektir.