24 Nisan 2008: Tandoğan Rotary Kulübü ZİÇEV’le elele

2007-2008 dönem Başkanı Elçin Bayyurt önderliğinde, Tandoğan Rotary Kulübünün seçkin üyeleri Vakfımıza yardım ellerini uzattılar. Vakıf Genel Merkezinde incelemelerde bulunan ve Genel Başkan ile Yönetim Kurulu üyelerinden, ZİÇEV’in sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi alan Kulüp yöneticileri, Vakfa destek olmanın toplumsal bir görev olduğunu ifade ettiler.

Genel Merkezin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda proje geliştiren rotaryenler, bu çerçevede Uluslararası ‘Zihinsel Özürlüler Vakfı Rotary Toplum Birliği”ni kurmak için başvuruda bulundular. Vakfın Rotary Toplum Birliği’nin Uluslararsı Rotary tarafından onaylanmasıyla, “Rotary Community Corps Certificate of Organization” belgesini, Genel Başkan Ülay Karakoç, Tandoğan Rotary Kulübü Başkanı Elçin Bayyurt’tan, şükran duygularıyla teslim aldı.

Tandoğan Rotary Kulübü, “ZİÇEV Genel Merkez Yerleşkesi’nin Tek Merkezden Görüntülenmesi Sistemi” kurulması ile ilgili projeyi hazırlattırarak Uluslararası Rotary’den eşleşmiş bağış alarak tamamlamak üzere müracaatta bulundular.