30 Mayıs 2008: Antalya Şubesinin yeni Okul Binası törenle hizmete açıldı

30 Mayıs 2008 günü, ZİÇEV Antalya Şubesinde çok coşkulu ve mutlu bir gün yaşandı. Vakfımız Antalya Şubesi Özel Mehmet Bayraktar-Yakup Ekşioğlu ve Çocukları Özel Eğitim Okulu yeni binası, görkemli bir törenle hizmete açıldı.

21 Aralık 1989 yılında kurulan Antalya Şubemiz, (https://www.zicev.org.tr/antalya-subesi-egitim-hizmetleri) hayırsever işadamı, merhum Mehmet Bayraktar’ın bağışı ve Muratpaşa Belediyesinin tahsis ettiği arsa üstünde, hayırseverlerin katkılarıyla yapılan, prefabrik bir binada, 22 Aralık 1990 yılında eğitim hizmetine başladı. Yapımı, Mehmet Bayraktar ve çocukları, müteahhit Yakup Ekşioğlu, hayırsever kişi ve kurumlarımızın ve Muratpaşa Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşen yeni okul binası ise, Antalya’nın sevgili çocuklarına yaraşır bir bina olarak özel eğitim hizmetine başladı.

Okul bahçesi ve civarının çevre düzenlemesi ile basketbol sahası Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in duyarlı yaklaşımı ve desteğiyle sağlandı. Tören alanı Esin Taşkın (Maximum Organizasyon) tarafından bağış olarak süslendi. Osman Bağdatlıoğlu’nun (Flaş Tarım Ürünleri Ltd. Şti.) gönderdiği ve konuklara kucak kucak dağıtılan karanfiller ise törene renk kattı.

Açılış Töreninde program akışı Mehmet Seyman tarafından sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın coşkuyla söylenmesinden sonra Vakıf Antalya Şubesi Başkanı Asiye Cevizdal bir açılış konuşması yaptı.

Törende, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Gökçen, Büyükşehir Belediye Başkanı adına yardımcısı, Müteahhit Yakup Ekşioğlu adına oğlu Müteahhit Şeref Ekşioğlu, merhum Mehmet Bayraktar adına ise torunları Evin Bayraktar ve Selin Bengü Bayraktar birer konuşma yaptılar.

Törene Ankara’dan ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç, Genel Sekreter Müge Konor, Yönetim Kurulu üyeleri Gülçin Karatelekioğlu ve H. İnci Cengiz ile ZİÇEV Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü katılarak Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, gönüllüleri, aileler ile sevgili çocuklarımızın mutluluğunu paylaştılar.

Konuşmacıların konuşma aralarında İzci Ünitesinin Yemini ve Fular Takma Töreni ile Halk Oyunları Ekibinin “Kına Gecesi ve Damat Tıraşı” gösterileri seçkin konuklar tarafından sevgi ve ilgiyle izlendi.

Arsanın tahsisi, okul binasının ve çevre düzenlenmesinin yapımı ve okulun donatımında, hiçbir zaman unutulmayacak ve her zaman minnetle anılacak maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen hayırseverlerimizden Yakup Ekşioğlu, Mehmet Bayraktar ve Çocukları, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülnar, Ayhan Bektaş (Oti Holding A.Ş.), Korkut -İzim Oray, Kuyap (Kundu Otelciler Birliği), İpek Mobilya-Akdeniz Bölge Müdürlüğü, Adopen Bölge Müdürlüğü, Murat Akalın (Spastik Çocuklar Derneği), Ayhan Özdoğan, Zeki Talat Şeremet, Çetin Bayraktar (Clüp Otel Delfin), Farklı Faal Bölge Müdürlüğü, Antalya Ticaret Odası, Hasan Yetkin (Yetkin Mobilya), Murat Yerebakan, Alev Küner, Bekir Tuzlu, Şerife Karakaya, Ramazan Öztürk ve Antalya Koleji-6/E ve 3/F Sınıfı (2006-2007 dönemi) öğrencilerine birer Şükran Plaketi sunuldu.

Atatürk Büstü’nün açılışının ardından, Okulun kurdelesini Vali Yardımcısı Mehmet Sayman, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Gökçen, Vakıf Başkanı Ülay Karakoç, Vakıf Antalya Şubesi Başkanı Asiye Cevizdal birlikte kestiler ve konuklar, çocuklarımızın mutlu dünyasını memnuniyetle gezdiler.