3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Biz onlara nasıl ayakta durabileceklerini öğrettik. Onlarsa Tüm dünyaya nasıl koşabildiklerini gösterdiler. 💪💪💪
Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü.
Çin Özel Olimpiyatlarında Bowling Dünya Sayı Rekortmeni Özer Yiğiter,🎉🏆🥇🎳🦸‍♀️
24. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’nda Boğaz’ı yüzerek geçen ve bir ilki başaran Caner Ekin,🏆🎖️🎉🦸‍♀️🏊‍♂️
Ödüllü ve birçok sergi açan ZİÇEV Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyesi öğrencileri 📸🎉🎊💯❤️🥳
Sayısız konser veren ZİÇEV Ritim Grubu öğrencileri 🎉🎊💯❤️🎤🎼🎵🥁
Ve niceleri…
Her biri, bize tek ihtiyaçlarının bir fırsat olduğunu gösterdiler.
Engelli bireylerimizin hak ettikleri eğitim ve rehabilitasyon hizmetini alarak topluma dahil edilmeleri için 38 yıldır durmadan çalışıyoruz.
Şimdi daha çok çocuğumuza fırsat vermek için, siz de bizimle bu yolda yürümeye var mısınız?

3 Aralık Etkinliklerimiz:

ZİÇEV Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyesi – Cumhuriyet’in Nazar Boncukları Sanal Fotoğraf Sergisi 

94 Dizayn’ın destekleri ile yapacağımız sanal fotoğraf sergimizde, ZİÇEV Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyesi öğrencilerimizin çektiği fotoğraflardan oluşan “Cumhuriyet’in Nazar Boncukları” Fotoğraf Sergimiz sizlerle buluşacak. Türkiye’de bir ilk olan 3 boyutlu Sanal Sergimiz ile sizlerle yeni bir deneyim kazanmanın heyecanını yaşıyoruz.

Sergimizde satılacak olan bu özel eserlerimizin geliri ZİÇEV’in özel çocuklarının eğitimi için kullanılacaktır.

Bilkent – Erdost Topluluğu ile Online Söyleşisi

Bugün ZİÇEV Genel Başkanımız Ülay Karakoç, ZİÇEV Genel Başkan Yardımcımız Müge Konor ve Yönetim Kurulu Üyesi Memnune Uzun’un katılımı ile Bilkent Endost Topluluğunun gönüllü gençleri ile bir araya gelerek ZİÇEV’i, Türkiye’deki  engellilik durumunu, ve özel ihtiyacı olan bireylerimizin ve ailelerinin yaşadığı sıkıntıları konuşacağız. Hem gençlerin merak ettiği soruların cevabını yanıtlayacağız hem de toplumdaki farkındalığı artırmak adına neler yapabileceğimizi konuşacağımız. 

Acu Gönüllüleri ile Instagram Canlı Yayını

Bu akşam saat 21.00’de, ZİÇEV Eğitim Koordinatörü Meryem Şahin, Acu Gönüllüleri ile yapacağı Instagram Canlı Yayınında, pandemi sürecinde özel gereksinimli öğrencilerimizin ve ailelerin yaşadığı sorunlara değinerek bu sorunların üstesinden nasıl gelebileceğimizi, bu süreci en az zararla nasıl atlatabileceğimizi anlatacak. Aynı zamanda, ZİÇEV olarak pandemi sürecinde neler yapıyoruz, öğrencilerimize ve ailelerine nasıl destek de bulunuyoruz konularına da değinilecek. Bu keyifli sohbete sizleri de bekleriz. 

ODTÜ Verimlilik Topluluğu – Çözüm Sende! Projesi Gönüllü Öğrencileri ile Sanal Video Sergisi

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, ZİÇEV Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyemizin “Doğu Ekspresi Kars Gezi” videomuzu ODTÜ Çözüm Sende! Projesi öğrencilerine göndererek öğrencilerimizin Kars gezilerini anlatan ve çektikleri fotoğrafların yer aldığı sanal bir sunum ve sergi etkinliği gerçekleştireceğiz.