01 Haziran 2012: Hisar Lions Kulübü Genel Merkeze çok önemli bir bağış yaptı

Hisar Lions Kulübünün ”Karşılıksız Hizmet Projesi” çerçevesindeki, övgüye değer çalışmalarından biri de ZİÇEV Genel Merkezinde eğitim ve rehabilitasyon hizmeti alan özel gençlerimiz yararına oldu.

Hisar Lions Kulübü, Vakıf Genel Merkezine 20 tonluk bir Kalıp Kesme Presi ile bu aletin daha işlevsel kullanılabileceği özel bir Dikiş Makinesi bağışladılar. Daha önce gönderilen ve yerine yerleştirilen donanımın kullanımı eğitimini, Genel Merkez özel eğitim uzmanları aldılar.

01 Haziran 2012 günü Vakıf Genel Merkezinde adeta bir bayram yaşandı. 118U Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Hüsamettin Ocak, Kesim Başkanları Zehra Gürol, Mustafa Saydam, Hisar Lions Kulüp Başkanı, Cafer Gül, LCIF Koordinatörü Sezai Çakmak ve Komite Başkanı Mehmet Şirin Erdoğan, Yarışma ve Ödüller Koordinatörü Figen Mercanoğlu ile Hisar Lions Kulüp’ün değerli üyeleri Genel Merkezi onurlandırdılar. Konuklarımız, çocuklarımıza getirdikleri lezzetli ikramlarla elleri, kolları dolu geldiler.

Hisar Kulüp Başkanı Cafer Gül ve 118U Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Hüsamettin Ocak yaptıkları konuşmalarla projeyi anlattılar. ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç ise, Vakfa yapılan böylesine önemli bir bağışın sağlayacağı yararları vurgulayarak duyduğu memnuniyeti belirtti ve Yönetim Kurulu, eğitimcilerimiz ve gençlerimiz adına Hisar Lions Kulübü’nün değerli üyelerine teşekkür etti.

Bağışlanan makineler özel gençlerimizin, becerilerini geliştirerek meslek edinmelerine büyük katkı sağlayacak niteliktedir. Bu makinelerle tek kullanımlık terlik üretilebileceği gibi, çocuklarımızın el sanatları atölyeleri için karton, plastik, mantar, keçe gibi çok değişik malzemeden kalıplar basılabilecek ve el sanatları sınıflarında işlenerek pazarlanabilecektir. Nitekim konuşmalardan sonra, makineler gezilirken, kullanmayı henüz yeni yeni öğrenmeye başlayan özel gençlerimizin mutluluğu ve gururunu gözlemlemek, hem böylesi büyük bir bağışta bulunan değerli üyeleri, hem gönüllüleri, hem de eğitimcilerimizi duygulandırdı.

Tören sonrası Genel Merkez Seğmen Ekibi, konuklarımıza Ankara halk danslarında Füdayda oyununu sergilediler ve müzik eşliğinde, neşeli dakikalar yaşandı.

Zihinsel yetersiz bireylerin de meslek edinerek üretime katkıda bulunacaklarının ispatı olacak olan bu önemli bağış için Hisar Lions Kulübü’nün, toplumsal sorumluluk bilici içinde olan değerli üyelerine bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.