27 Haziran 2010: Caner Ekin bir Altın Madalya daha aldı

1 Temmuz Kabotaj Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, üç yıldır Antalya’da, Süleyman Erol Yüzme Maratonu düzenleniyor. Geçen yıl olduğu gibi, Maratona katılan ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından, seçilen özel sporcudan biri de, ZİÇEV-Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları – Ankara Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden Caner Ekin‘di.

2003 yılında İrlanda’nın Dublin kentinde düzenlenen Dünya Özel Olimpiyat Oyunları’nda Dünya Şampiyonu olan Caner Ekin, bayrağımızı göndere çektirerek ve İstiklal Marşımızı dinleterek göğsümüzü gururla kabartmıştı. 2004 yılında Nokta Dergisi tarafından Yılın Sporcusu seçilen Caner Ekin, 2004 Olimpiyatlarında, İstanbul’da Olimpiyat Meşalesini taşımanın onurunu kazanmıştı.

27 Haziran 2010 günü düzenlenen Süleyman Erol Yüzme Maratonunda bir “ilk” daha yaşandı. Engelli sporcular profesyonel sporcularla birlikte yarıştılar. İki buçuk kilometrelik parkuru yüzerek kendi kategorisinde altın madalya kazanan Caner Ekin, aynı zamanda, aralarında milli sporcular da bulunan altı profesyonel yüzücüyü geçme başarısını da gösterdi.

ZİÇEV-Ankara Spor Öğretmeni ve Antrenör Osman Akdemir, yüzülen parkurun, İstanbul Boğazı parkurundan daha zor bir parkur olduğunu, bu nedenle, özel sporcularımıza, Boğaz’ı yüzerek geçmeleri izninin verilmemesinin anlaşılabilir olmadığını belirtti.

ZİÇEV Ailesi olarak, öğrencimiz Caner Ekin’le gurur duyuyoruz ve onu bu yeni üstün başarısından dolayı bütün kalbimizle kutluyoruz.