26 Mayıs 2013: ZİÇEV özel gençleri gösterilerini Samsun’da sergilediler

ZİÇEV özel gençleri,19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Samsun halkına unutamayacakları bir gösteri sundular.

Şubelerden eğitimcileri ile birlikte gelen ve toplamı doksan katılımcıdan oluşan ekipler 25 Mayıs 2013 sabahı Samsun Şubemiz Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde bir araya geldiler. Vakıf Genel Başkanı Ülay Karakoç, Genel Başkan Yrd. Müge Konor, Genel Sayman Mehmet E. Mahmutoğlu, Sosyal Etkinlikler Başkanı Ayla Tan, Niksar Şubesi Başkan Yrd. Berrin Turhan, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü N. Tomris Miser de, katılımlarıyla, onları yalnız bırakmadılar. Bu büyük organizasyonda, Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerine, Genel Merkezden Ankara Kurum Müdürü Meral Gümüş ve ZİÇEV Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir yardımcı oldular. Etkinliğin ilk günü, gençlerimize Samsun şehrinin gezdirilmesi programı doğrultusunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ile büyük bir şehir turu yapıldı. Önce, dünyaca ünlü Atatürk Heykeli ziyaret edildi, anı fotoğrafları çekildi. Daha sonra gurubumuz, öğle yemeğinde, deniz kıyısındaki, Belediye’ye ait Sevgi Cafe’de, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın konuğu oldular.

Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı gençlerimizi çok etkiledi. Amazon Köyü ziyareti ise tarihten bir yaprak sundu ve onlara çok ilginç gelen bu mekanda bol bol fotoğraf çektiler. Doğu Parkı, Batı Parkı da gezildikten sonra, Samsun’a tepeden bakan Meşelik’teki mola, çay içmeyi çok seven çocuklarımızı mutlu etti. Akşam yemeği de Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un konukseverliğinde Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezinde yendi. Ekibimiz, gece Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 19 Mayıs Gençlik Dinlenme Tesislerinde konuk edildi. Özel gençlerimiz, çok güzel ve konforlu bir ortamda, rahat bir uykudan ve lezzetli bir kahvaltıdan sonra, gösteri için hazır oldular.

Samsun Sahil Yolu Yabancılar Pazarı arkası, deniz kıyısındaki geniş alan gösterilerimiz ve Kermes için hazırlanmıştı. Etkinliğimize 19 Mayıs Üniversitesi öğrencileri destek verdiler. Programın sunuculuğundan, Kermes stantlarında yiyecek-içecek satışlarına ve tek tek gençlerimizle arkadaşlık yapıp birlikte dans etmeye kadar, sevgileri, ilgileri, duyarlı yaklaşımları asla unutulamaz. Gösteriler başlayana kadar, çok başarılı orkestra ile canlı müzik, hem gençleri, hem de güzel havadan yararlanıp alanı dolduran Samsun halkını coşturdu. Samsunlular aynı zamanda ZİÇEV stantlarından alışveriş yaptılar, Samsun gönüllülerinin elleriyle yaptıkları lezzetli yiyecekleri tattılar, piyangolar çektiler.

Şenlikte, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yardımcısı, Ak Parti İl Başkanı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü ile ilin ileri gelenleri ZİÇEV Ailesini yalnız bırakmadılar. Katılma olanağı bulamayan birkaç şubemizin dışında, bütün şubelerimiz gösterilerini büyük coşkuyla sundular. Niksar Şubesinin halk oyunları, İzmir Şubesinin “Harmandalı” oyunu, Manisa Şubesinin orta oyunu “Aşukla Maşuk”, Samsun Şubesinin “Katibim” ve flüt gösterisi, İstanbul Şubesinin “Salsa Dansı”, Elazığ Şubesinin köy seyirlik oyunu “Halo Dayı”, Tarsus Şubesinin sunduğu halk oyunları, Ankara Şubesinin “Gangnam Style Dansı” ve Antalya Şubesinin muhteşem “Ritim Gösterisi” ile solo ve koro şarkıları, gerek Samsun halkı, gerek konuklar ve basın mensupları tarafından coşkuyla izlendi ve büyük beğeni kazandı.

Gösterinin sonunda bütün ZİÇEV Ailesi sahne aldı ve önce hep birlikte “Hayat Bayram Olsa” şarkısı söylendi. Ardından, sözlerini Osman Akdemir’in yazdığı, ülkemizin değerli bateristlerinden ve Antalya Şubemiz gönüllü Sanat Eğitmeni Ferudun Mete tarafından bestelenen ZİÇEV Marşı büyük coşku yarattı.

Gençlerimizin bu çok özel etkinliğinin gerçekleştirilebilmesinde büyük desteğini esirgemeyen Samsun Valiliğine, Büyükşehir Belediye Başkanlığına, İl Müdürlüklerine, 19 Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Murat Kurt, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Meryem Gezer Sevinç ve öğrencileri ile Alaattin Kuru Başkanlığında görev yapan Samsun Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Selma Açmak, Zuhal Kır, Sabriye Ak ve Nezahat Geçkin’e bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.

Etkinliğe çok geniş yer veren Samsun basınından bir örnek: