Anasayfa / 2019 / Mart

Aylık Arşiv: Mart 2019

6-7 Nisan 2019 tarihlerinde ZİÇEV Adana’da Hizmetiçi Eğitim Günleri var


Sevgili Adanalılar ve civarda oturanlar için bir duyurumuz var: ZİÇEV Hizmetiçi Eğitim Merkezi’mizin Adana’da 6-7 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenleyeceği eğitimlere katılmak isteyenler, aşağıda eğitim içeriği ve katılım bilgilerine ulaşabilirler:   1. Gün: Öğretim Yöntem ve Teknikleri 2. Gün: Özel Eğitimde ABA yöntemi Özel Eğitim Alan Öğretmeni Meryem Şahin   🖊Eğitimler Ziçev eğitim koordinatörü Meryem Şahin tarafından verilecektir. İlk gün ... Devamını Oku »

Runatolia 2019’da koşan ZİÇEV’liler…


Bu sene 3 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen, Antalya’nın çok ilgi gören geleneksel yardımseverlik maratonu Runatolia’da pek çok ZİÇEV dostunun yanı sıra Antalya Yönetim Kurulumuzun Başkanı Aylin Ayaz Yılmaz ile birlikte Antalya’mızın güzel kızı Çağıl ve yakışıklısı Fuatcan da koştu. Bu seneki Runatolia’da bizler için koşan yüce gönüllü tüm ZİÇEV dostlarına buradan kucak dolusu teşekkürler.. İşte bu senenin Runatolia’sından görüntüler: ... Devamını Oku »

ZİÇEV Şubelerinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü kutlamalarımız…


21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü sebebiyle ZİÇEV şubelerimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.  Çeşitli şubelerimizde düzenlenen Otizm Günü etkinliklerine ulaşmak isterseniz: ZİÇEV Kayseri: Kayseri şubemiz caddelerdeydi. Düzenledikleri gösterilerle bol alkış aldılar: https://www.facebook.com/zicevkayseri/posts/1089225637947858 ZİÇEV Antalya: Bu 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde Antalya Rotaract Kulübü ile “Balon Perileri” projesi gerçekleştirildi. Rotaract kulüp üyeleri 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde Antalya ... Devamını Oku »

22 Mart Cuma Günü ZİÇEV Başkanlar Toplantısı, 23 Mart Cumartesi günü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi


Özel bireylerimizin daha iyi yaşam koşullarına ve eğitim olanaklarına kavuşmaları için karşılık beklemeden çalışan Merkez ve Şube Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, 22 Mart 2019 tarihinde Hizmet, Bilgi ve Eğitim toplantısı için ZİÇEV Ankara Genel Merkezi’mizde bir araya geldiler. 23 Mart 2019 Cumartesi günü de ZİÇEV Merkezi’mizde Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Öğrencimiz Caner Ekin’in objektifinden, toplantıya katılan Genel Kurul’umuz: Devamını Oku »

Kayseri Şubemizin 30 Mart 2019 tarihinde düzenleyeceği Otizm Aile Eğitim Semineri’ne Kayseri ZİÇEV Ailesini bekliyoruz.


Devamını Oku »

İzmir’de bu sabah (22 Mart 2019) devrilen, down sendromlu öğrencileri taşıyan servis midibüsünde yaralananlara acil şifalar diliyoruz


Bu sabah İzmir’in Çiğli İlçesi’nde down sendromlu öğrencileri taşıyan bir servis midibüsünün devrildiğini ve ilk bilgilere göre 5’i ağır 20 kişinin yaralandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Yeryüzüne inmiş melekler dediğimiz bu özel çocuklara ve yanlarında bulunan aile bireylerine ve eğitmenlerine acil şifalar dileriz. Aile ve akrabalarına Allah sabır versin. Kazada yaralananların en kısa sürede iyileşmesini temenni ederiz. İlgili habere aşağıdaki linkten ... Devamını Oku »

ODTÜ Lodos Topluluğu’nun “Yeteneği Görün” etkinliğinde ZİÇEV Ankara gençleri sahne aldı


ZİÇEV dostu ODTÜ LODOS Topluluğu’nun, 7 yıldır gerçekleştirdiği “Yeteneği Görün” etkinliğine bu sene ZİÇEV Ankara damgasını vurdu. 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla down sendromlu bireylerin yeteneklerini sergiledikleri bir gösteri olan “Yeteneği Görün”, bu sene 19 Mart 2019 Salı akşamı 19:00’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlendi. Büyük bir başarıyla gösterilerini sunan ZİÇEV Ankara öğrencilerimiz, etkinlikte; – Pandomim Gösterisi ... Devamını Oku »

21 Mart Down Sendromu Günü için hazırlanan ZİÇEV Mersin 2019 kısa filmi


21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla ZİÇEV Mersin şubemizin hazırladığı 2019 yılı kısa filmi… Devamını Oku »

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü


Devamını Oku »

ZİÇEV İzmir gençleri, Katip Çelebi Üniversitesi’nin 21 Mart etkinliğinde yer alıyor


İzmirli ZİÇEV dostlarımız, Katip Çelebi Üniversitesinin düzenlemiş olduğu ve bizim öğrencilerimizin de dans gösterisiyle katılacağımız 21 Mart Down Sendromu günü etkinliğinde sizleri de aramızda görmek isteriz. Devamını Oku »