Anasayfa / 2018 / Eylül

Aylık Arşiv: Eylül 2018

ZİÇEV Niksar şubemizde yangın çıktı! (30 Eylül 2018 Pazar)


Niksar şubemizde bugün (30 Eylül 2018) meydana gelen bir yangın, çok kısa süre içerisinde fark edilmesine rağmen ne yazık ki rehabilitasyon merkezimizi kullanılmaz hale getirdi. Bugün şubeyi kontrol etmek için merkeze uğrayan Müdürümüz Seray Kaynar tarafından şans eseri fark edilen yangında can kaybı olmaması içimize su serperken meydana gelen maddi hasar ZİÇEV olarak bizleri çok üzdü. Mutfaktaki buzdolabından çıktığı tahmin ... Devamını Oku »

ZİÇEV, 24. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi’nde yer alıyor


ZİÇEV öğrencileri, 27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara’da Congresium’da düzenlenmekte olan 24. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi’nin açılışında harika bir gösteri yaptı. 27 Eylül 2018 tarihinde saat 12.00’de gerçekleştirdikleri “Ispanaklı Yumurta” isimli gösterileri ile sempatik gençlerimiz büyük ilgi ve alkış aldı. Kongrede bugün ve yarın yer alan standımızda da hediyelik eşya ve kitap satışımız gerçekleştirilmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.   Devamını Oku »

Nuh’un Ankara Makarnası, ZİÇEV’in Kapızlı Gençlik Kampında Makarna Festivali düzenledi!


Bu sene 18-24 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlemekte olduğumuz Geleneksel Mersin Silifke Kapızlı Gençlik Kampımızda bir sürpriz de Nuh’un Ankara Makarnası A.Ş.’den geldi. Bütün şubelerimizden öğrenci ve ailelerinin yaz tatili yaptığı kampımıza gelerek karavan kuran Nuh’un Ankara Makarnası, kampta ZİÇEV’lilere Makarna Festivali düzenledi. Deniz, güneş ve etkinliklerle acıkan ZİÇEV’liler karınlarını makarna ile doyurdu. Nuh’un Ankara Makarnası A.Ş.’ye gönülden teşekkür ederiz! Devamını Oku »

ZİÇEV, 18-24 Eylül 2018 tarihleri arasında Mersin Silifke Kapızlı Gençlik Kampında eğleniyor


Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz ve bu sene de 18-24 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Mersin Silifke Kapızlı Gençlik Kampımızda ZİÇEV’in bütün şubelerinden gelen öğrencilerimiz ve aileleri yazın sonunu keyifli bir tatille noktalandırıyor. Survivor yarışmalarından gece eğlencelerine kadar çok çeşitli etkinliklerle, kampımızı ziyarete gelen Nuh’un Ankara Makarnası karavanı ile, kampımızda söyleşi düzenleyen TRT Spor’un “Stadyum” Programının yapımcısı ve sunucusu Ersin ... Devamını Oku »

19 Eylül 2018’de ZİÇEV’in Silifke Kapızlı Gençlik Kampı’na TRT “Stadyum”dan Sürpriz Ziyaret


Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz ve bütün şubelerimizden öğrenci ve ailelerinin katıldığı Mersin Silifke Kapızlı Gençlik Kampımız, bu sene 18-24 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenmekte. Öğrencilerimizin keyifli bir yaz tatili yaptığı ve güneş, deniz ve eğlenceye doyduğu kampımızda bizi 19 Eylül 2018 günü TRT Spor Dairesinden “Stadyum” Programı’nın yapımcısı ve sunucusu Sayın Ersin Düzen ve  Milli Basketbolcu Furkan Aldemir ziyaret ... Devamını Oku »

Türk Silahlı Kuvvetleri ve TÖSSFED’den 30 Ağustos Zafer Bayramında harika bir Kamu Spotu: “Spor Engel Tanımaz”


TSK Genelkurmay Başkanlığı ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, ortaklaşa gerçekleştirdikleri bir projeyle kamu spotu hazırladı. 30 Ağustos 2018’de tüm haber bültenlerinde yayınlanan bu kamu spotunda, ZİÇEV spor kulübümüzün özel sporcularından, yüzme şampiyonumuz Caner Ekin’in yer alması ZİÇEV olarak bizleri hem gururlandırdı hem onurlandırdı. Kaçıranlar için: RTÜK tarafından da onaylanan kamu spotu, http://www.rtuk.gov.tr internet adresinde yer alan kamu spotu filmler bölümünden ... Devamını Oku »

Dikkat: Dolandırıcılara Karşı ZİÇEV’den Önemli Uyarı


Zaman zaman, bazı gönül dostlarımızdan, kapı kapı gezilerek ve Vakfımızın adı kullanılarak davetiye satışı, anahtarlık satışı, pasta-kurabiye satışı, fitre zekat bağışı gibi değişik yöntemlerle bağış toplandığı ve dolandırıcılık yapıldığı ihbarları bize ulaşmaktadır. Hatta ellerindeki sahte izin yazılarını göstermekte ve makbuz kesmektedirler. Bu makbuzlar ZİÇEV’e ait değildir. Bu kişiler, bizim sevgili çocuklarımızı istismar eden, onların özel durumlarını ve siz yüce gönüllü hayırseverlerimizin ... Devamını Oku »

ZİÇEV’den bir yeni Proje daha! Engelliler İçin Teknoloji Temelli Mesleki Eğitim Laboratuvarı Projesi için start verildi


TANAP-SEIP Orta Ölçekli Hibe 2. Çağrı kapsamında Ankara’da fon desteği sağlanan üç kurum arasına giren ZİÇEV’in sözleşmesini Genel Başkanımız Ülay Karakoç imzaladı. Proje ile, ZİÇEV Ankara- Gölbaşı yerleşkesine teknoloji temelli mesleki eğitim laboratuvarı kurulacak ve zihinsel engelli bireylere, öne çıkan sektörlerde arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile mesleki eğitimler verilecek, istihdam olanakları sağlanacak. Kurulacak laboratuvarda ayrıca, zihinsel engelli bireylerin dijital becerilerini geliştirmeleri de ... Devamını Oku »