Anasayfa / 2013 / Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2013

26 Mayıs 2013: ZİÇEV özel gençleri gösterilerini Samsun’da sergilediler


ZİÇEV özel gençleri,19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Samsun halkına unutamayacakları bir gösteri sundular. Şubelerden eğitimcileri ile birlikte gelen ve toplamı doksan katılımcıdan oluşan ekipler 25 Mayıs 2013 sabahı Samsun Şubemiz Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde bir araya geldiler. Vakıf Genel Başkanı Ülay Karakoç, Genel Başkan Yrd. Müge Konor, Genel Sayman Mehmet E. Mahmutoğlu, Sosyal Etkinlikler Başkanı Ayla ... Devamını Oku »

15 Mayıs 2013: Ankara’da çok anlamlı bir etkinlik: Özgürleşen Eller


Genel Merkez-Ankara öğrencilerinden İlhan Kutlucan’ı ne yazık ki, iki yıl önce kaybettik. Onu hiç unutmadık, unutmayacağız. Özgürleşen Eller Projesi, sevgili İlhan’ın anısına geliştirildi ve gerçekleştirildi. Bu proje, bir yandan böyle anlamlı bir girişimle hayat bulurken, bir yandan da zihin engelli bir birey için, sanatsal çalışmasının toplum önünde somutlaşması, değer ve kabul görmesi, zihin engelli bireye sahip olan ailenin moral yapısının ... Devamını Oku »

14 Mayıs 2013 : ZİÇEV Özel Sporcuları madalyalara doymuyor


Baharla birlikte, bölgesel ve ulusal spor karşılaşmaları hız kazandı. 26-28 Nisan 2013 tarihinde Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) tarafından Konya’da düzenlenen Masa Tenisi, Yüzme ve Atletizm Şampiyonasına, Federasyona bağlı ZİÇEV Spor kulüplerinden Ankara, Bolu ve Kayseri şubelerimiz katıldılar ve madalyaları topladılar. Özel sporcularımızın kazandıkları madalyalar: ZİÇEV Ankara Şubesi Yüzme 400m. Serbest – Caner Ekin – Birincilik 800m. Serbest – ... Devamını Oku »

14 Mayıs 2013: İstanbul Şubemizde “Suretle-Fotoğraf Sergisi” açıldı.


İstanbul Şubemiz, 14-16 Mayıs 2013 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi’nin desteği ile Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Suretler – Fotoğraf Sergisi‘ni açtı. Sergi açılışı 14 Mayıs 2013, Salı günü, Saat 19.00 da memnuniyet veren, kalabalık bir ziyaretçi katılımıyla gerçekleşti. Özel gençlerimiz yaşadıkları çevreyi, gördükleri yerleri anlamaya ve anlatmaya çalışırlarken, kimi insan yüzlerini, kimi bitkileri, kimi ayrıntıları görüntüledi. Sergide yer alan fotoğraflar, konukların büyük ... Devamını Oku »

07 Mayıs 2013: Üsküdar Amerikan Koleji ile ZİÇEV gençleri Bahar Şenliği’nde buluştular


İstanbul Şubemiz Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ile Üsküdar Amerikan Koleji’nin, yıl boyunca ortaklaşa yaptıkları ritim çalışmaları, 7 Mayıs 2013 günü Üsküdar Amerikan Koleji’nin bahçesinde, okul öğrencilerinin düzenlediği şenlik ve piknikte sergilendi. Şenlik sonunda her iki kurumdan katılımcılara sertifikaları dağıtılarak, önümüzdeki yıl yeni bir projede buluşmak üzere bu yılki çalışmaları sona erdirildi. Bu çalışmada öğrencilerin gösterdiği ilgiye ve destekleri için Okul Müdürü ... Devamını Oku »