14 Mayıs 2013: İstanbul Şubemizde “Suretle-Fotoğraf Sergisi” açıldı.

İstanbul Şubemiz, 14-16 Mayıs 2013 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi’nin desteği ile Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Suretler – Fotoğraf Sergisi‘ni açtı. Sergi açılışı 14 Mayıs 2013, Salı günü, Saat 19.00 da memnuniyet veren, kalabalık bir ziyaretçi katılımıyla gerçekleşti.

Özel gençlerimiz yaşadıkları çevreyi, gördükleri yerleri anlamaya ve anlatmaya çalışırlarken, kimi insan yüzlerini, kimi bitkileri, kimi ayrıntıları görüntüledi. Sergide yer alan fotoğraflar, konukların büyük beğenisini kazandı.

İlk kez ZİÇEV’de, duyarlı fotoğraf sanatçılarımızın gönüllü eğitmenliği ile Ankara’da başlatılan ve şubelerimize de yaygınlaştırılan fotoğraf atölyeleri çalışmaları, zihin engellilerin önünde geniş bir pencere açarak, onların yaşamlarını renklendiren, becerilerini geliştiren ve özgüvenlerini pekiştiren önemli bir alan oldu. Bu sergiyle, toplumun, kesinlikle fotoğraf sanatıyla bir arada düşünemediği özel gençlerimiz, sevgi, sabır ve eğitimle neleri başarabileceklerinin güzel bir örneğini daha verdiler.