Anasayfa / 2007 / Mart

Aylık Arşiv: Mart 2007

23 Mart 2007: Genel Merkez Bowling Takımımız Ankara Birincisi oldu


Ankara Zihinsel Engelliler İl Temsilciliğinin Bilkent Roll House Bowling Salonunda düzenlediği Zihinsel Engelliler Ankara Bowling Şampiyonasına Ankara İli dahilinde dokuz eğitim merkezi dörder sporcu ile katıldı. 36 sporcunun kıyasıya yarıştığı Şampiyonada, antrenörleri, Genel Merkez Beden Eğitimi Öğretmeni Osman Akdemir’in çalıştırdığı sporcularımız Burak Yiğitşirin, Özer Yeter, Rıza Varol ve Ömer Temizsoy Ankara Birincisi oldular. Şampiyonda Hurin Yavuzalp İş Okulu İkinciliği, Etlik Öğretilebilir Çocukları Koruma Derneği Rehabilitasyon Merkezi ... Devamını Oku »

08 Mart 2007: 8 Mart Moral Gününde Vakıf anneleri Yönetim Kurulumuzu çok duygulandırdılar


8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Vakfımız Genel Merkez Kermes Kolu, Merkezde eğitim gören özel çocuklarımızın özel anneleri için bir moral günü düzenledi. Bu vesileyle davet ettiğimiz Gönül Dostlarımızdan da bir hayli katılımın olduğu gün çok neşeli geçti. Mediha Ellialtıoğlu’nun sunuş yaptığı Moral Günü eğlenceleri Kermes Kolu Başkanı Günseli Tatar’ın, anlamlı ve duygu dolu “Hoş geldiniz” konuşmasıyla başladı. Değerli sanatçı, tanınmış udilerimizden Yaşar ... Devamını Oku »

06 Mart 2007: Kayseri Şubemizden iki mutlu haber var


Nimet Çelikoyar Kayseri Şubemize okul binası bağışladı. Kayseri Şubemizin yöneticileri, gönüllülerimiz büyük uğraşlar vermelerine karşılık bugüne dek kendi okul binalarına sahip olamamanın üzüntüsü içindelerdi.. Eğitim ve rehabilitasyon hizmetini halen kiralık bir binada sürdürüyorlar. Onların üzüntüleri artık son buldu. Hayırsever, büyük insan Nimet Çelikoyar, kendisi tarafından kaba inşaatı bitirilmiş olan bir binayı, babası Ali Çelikoyar’ın adına, Kayseri’li zihinsel yetersiz yavrularımızın eğitimi için Vakfımıza ... Devamını Oku »