Anasayfa / 2006 / Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2006

28 Mayıs 2006: Polonya Büyükelçiliği bahçesinde harika bir gün yaşadık


Polonya Büyükelçisi Ekselansları Grzegorz Michalska ve eşleri Bayan Edyta Michalski’nin nazik ev sahipliğinde, zihinsel yetersiz çocuklarımız yararına, 28 Mayıs 2006 Pazar günü, Büyükelçilik bahçesinde Vakfımız ve dost ülke Polonya Büyükelçiliğiyle el ele düzenlediğimiz Açık Hava Şenliği ve Kermesimiz tam bir bayram havası içinde gerçekleşti. Şenlikte satış standları yanı sıra, çok çeşitli yiyecek ve içecekler, konuklarımıza büyük ağaçların geniş gölgeleri altında, ... Devamını Oku »

20 Mayıs 2006: Sitemizin “Paylaşımlar” sayfası hizmete girdi


Yaşam Öyküleri – Anılar, Duygu ve Düşünceler,   Şiirler  ve  Öyküler bölümleriyle ilgilenenlerin ziyaretine açılmıştır. Sitemizin “İletişim” sayfasını tıklayarak bize ulaşabilir, zihinsel yetersizlikle ilgili anılarınızı, duygu ve düşüncelerinizi, öykü ve şiirlerinizi bize gönderebilirsiniz. Ürünleriniz ilgili sayfalarımızda yayınlanacaktır.  Unutmayınız; acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır. Devamını Oku »

13 Mayıs 2006: Kayseri Şubemizde Panel düzenlendi


Anneler Günü etkinlikleri çerçevesinde Kayseri Şubemizde, 13.Mayıs.2006 günü “Özürlü Bir Çocukla Yaşamak” konulu bir Panel düzenlendi. Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Şubesi Başkan Yardımcısı H. İnci Cengiz’in yönettiği Panele, Vakıf Eğitim Koordinatörü Uzman Psikolog Tomris Miser, Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Sefer Kumandaş ile zihinsel yetersiz çocuk anneleri Ülkü Özcan, Derya Sıvar ve Zeynep Seven konuşmacı olarak katıldılar. Zaman zaman ... Devamını Oku »

12 Mayıs 2006: İzmir Şubemiz’de Bahar Şenliği yapıldı


İzmir Şubemiz‘de Bahar Şenliği düzenlendi. Güneşli, güzel İzmir gününde Şenliğe ilgi ve katılım çok yoğun oldu. Şenlik çerçevesinde, çevre kuruluşların ve İzmir Şubesinin çocuklarının sunduğu gösteriler, Şenliğe katılan konuklar tarafından ilgiyle izlendi. Gün çok neşeli geçti ve konuklar Şenlikten adeta istemeyerek ayrıldılar. Şenlikten elde edilen gelir çocuklarımızın eğitiminde kullanılacaktır. Devamını Oku »

1-2 Mayıs 2006: Vakfın Şubelerarası Koordinasyon Toplantısı yapıldı


Vakfın Şubelerarası Koordinasyon Toplantısı 1–2 Mayıs 2006 günlerinde Vakıf Genel Merkezinde yapıldı. Toplantıya Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, şube başkanları, Eğitim Koordinatörü, Vakıf Müdürü ve eğitim merkezlerinin sorumlu müdürleri katıldı. Toplantının ana konusu MEB’na geçiş sürecinde gereken yeni yapılanmaydı. Toplantıda 1. gün sabah saatlerinde, şubeler söz alarak sorunlarının ve yeni yapılanmayla ilgili kaygılarını dile getirdiler. Öğleden sonra ise sorumlu ... Devamını Oku »