28 Mayıs 2006: Polonya Büyükelçiliği bahçesinde harika bir gün yaşadık

Polonya Büyükelçisi Ekselansları Grzegorz Michalska ve eşleri Bayan Edyta Michalski’nin nazik ev sahipliğinde, zihinsel yetersiz çocuklarımız yararına, 28 Mayıs 2006 Pazar günü, Büyükelçilik bahçesinde Vakfımız ve dost ülke Polonya Büyükelçiliğiyle el ele düzenlediğimiz Açık Hava Şenliği ve Kermesimiz tam bir bayram havası içinde gerçekleşti.

Şenlikte satış standları yanı sıra, çok çeşitli yiyecek ve içecekler, konuklarımıza büyük ağaçların geniş gölgeleri altında, çimenler üstünde piknik yapma olanağı sağladı. Aykut Alpad orkestrası ve yetenekli solistleri güne renk kattı.

Çocuklarımızın halk oyunları gösterisi, çuval yarışması vb. gibi çok renkli ve neşeli oyunları zevkle izlendi.

Günün en anlamlı etkinliği ise “Ağaç Dikme Töreni” idi. Artık dost ülke Polonya topraklarında çocuklarımızın adına yeşeren fidanlar var. Çocuklarımız ve aileleri, armağan olarak getirdikleri fidanları dikerek ev sahiplerimize teşekkürlerini dile getirdiler. Ağaç Dikme Töreni sırasında duygulu anlar yaşandı.

Şenliğimizde çocuklarımızın annelerinin, akrabalarımızın ve arkadaşlarımızın yaptığı yiyeceklerin sunulduğu masaların yanında, bizim için anlamı çok büyük bir masa daha vardı. Bu masada, ev sahiplerimizin sunduğu kahve va çayın yanında, yaptıkları birbirinden lezzetli pastalar zevkle tüketildi ve geliri Vakfımıza bağışlandı.

Bir süredir hazırlıklarını yaptığımız “Gönül Üyeliği ve Eğitim Bursu” kampanyamızı da şenlik günü başlattık. Konuklarımız, duyarlı yaklaşımlarıyla kampanyaya büyük ilgi gösterdiler.

Sayın Büyükelçi ve eşlerinin Vakfımız üyelerine, konuklarımıza ve özellikle zihinsel yetersiz çocuklarımıza gösterdikleri, övgüye değer, sevecen ilgi ise bizleri, gözlerimizi yaşartacak kadar duygulandırdı. Kendilerine ve destek veren bütün Polonyalı dostlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.