13 Mayıs 2006: Kayseri Şubemizde Panel düzenlendi

Anneler Günü etkinlikleri çerçevesinde Kayseri Şubemizde, 13.Mayıs.2006 günü “Özürlü Bir Çocukla Yaşamak” konulu bir Panel düzenlendi. Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Şubesi Başkan Yardımcısı H. İnci Cengiz’in yönettiği Panele, Vakıf Eğitim Koordinatörü Uzman Psikolog Tomris Miser, Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Sefer Kumandaş ile zihinsel yetersiz çocuk anneleri Ülkü Özcan, Derya Sıvar ve Zeynep Seven konuşmacı olarak katıldılar.

Zaman zaman duygulu anların yaşandığı, gözyaşlarının tutulamadığı Panel, kalabalık bir konuk topluluğu tarafından izlendi. Tomri Miser’in konuşması ise katılımcıların büyük ilgisini çekti.

Panelin sonunda, iki zihinsel yavrusunu sevgi ve sabırla büyütmesinin yanı sıra, onların eğitim alabilmeleri için her türlü özveriyi gösteren Şerife Karaçoban “Yılın Annesi” ödülünü aldı. Meslek yaşamını, profesyonelliğin ötesinde, amatör bir ruhla zihinsel yetersiz çocukların eğitimine adayan Tomris Miser’e teşekkür plaketi verildi.

Panele izleyici olarak katılan anneler ise hoş bir sürpriz yaparak, çocuklarının eğitimi için, gece-gündüz özveriyle, gönüllü olarak çalışan Şube Başkanı Prof. Dr. Sefer Kumandaş ile Sayman Üye Hasan Dağ’a, örnek babalar olarak şükran plaketi sundular.