18 Aralık 2008: Teşekkürler Ankara: Verimli bir Alışveriş Günü daha yaşadık

18 Aralık 2008 Perşembe günü, oldukça soğuk, ama yağışsız, güzel bir havaya uyandı sevgili Ankaralılar. Gönlü zihinsel yetersiz çocuk ve gençlere sevgi ve destek duygularıyla dolu bir çok Ankaralı hayırsever için özel bir gündü başlayan. Çünkü ZİÇEV Genel Merkezinin, zihin engelli çocukları yararına düzenlediği Yeni Yıl Alışveriş Günü” vardı Etap Altınel Otelinin salonlarında…

Saat 11.00’de başlayan bu özel güne, Ankaralı hayırsever hanımlar büyük ilgi gösterdiler. Açılışla birlikte standların önü doldu, taştı. Neşeli, keyifli bir alışveriş ortamında, uzun zamandır bir araya gelemeyen konuklar ve dostlar birbirleriyle karşılaştılar, özlem giderme, sohbet etme olanağı buldular. Çaylar, kahveler içildi, annelerin yaptığı birbirinden lezzetli kekler, börekler tadıldı, paketlerle evlere taşındı.

Gönül dostlarımızın ve annelerimizin el emeği, göz nuru ürünleri (örgüler, dikişler, nakışlar, takılar vb.) kimi konuklar ihtiyaçtan, kimi konuklar da yalnızca yardım amaçlı aldılar. Yeni yıl armağanlarını seçerken, aynı zamanda toplumsal bir yaranın sarılmasına katkıda bulunmak öylesine anlamlıydı ki…

ZİÇEV Yayını olan ve zihinsel yetersiz çocukların yakınlarının anıları, duygu ve düşüncelerini yansıtan yazı ve şiirlerden oluşan ”Tükenmeyen Umutlar” adlı kitap da büyük ilgi gördü.

Saat 14.00’de beklenen an geldi. Cumhuriyet tarihimizin en değerli araştırmacı-yazarı Turgut Özakman, Vakfa bağış olarak gönderdiği ”Diriliş; Çanakkale 1915” adlı büyük eserini imzalamak için geldi ve konuklarımızı onurlandırdı. Konuklarımız hem kitaplarını imzalattılar, hem de Özakman’la sohbet etme olanağı buldular. “Şu Çılgın Türkler”, “Diriliş; Çanakkale 1915”’in ardından, üçlemenin son kitabı, “Cumhuriyet” adlı büyük eserini tamamlamak için çok yoğun çalışmasına karşın, değerli zamanını ayırarak zihin engelli çocuklarımıza destek vermeyi görev kabul eden yüce gönüllü yazarımıza minnet duyduk.

Günün sonunda ZİÇEV gönüllüleri olarak yorgun, ama böylesine anlamlı ve güzel bir günü düzenlemiş olmaktan gururlu ve mutluyduk.

“Yeni Yıl Alışveriş Günü” gönüllü katılımcılarına, yardımlarını esirgemeyen sevgili Ankaralı hayırseverlerimize, konukseverlikleri ile destekleri için Otel Etap Altınel yetkilileri ve çalışanlarına teşekkürü borç biliriz.