ZİÇEV’den bir İLK daha: Fethiye Ölüdeniz Açık Deniz Yüzme Şenliği

Down sendromlu, otizmli ve zihinsel engelli bireyleri topluma kazandırmak ve bu bireylerin spor sayesinde sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamak için çalışmalar yürüten Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun himayesinde ve Saran Group sponsorluğunda, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’mızın (ZİÇEV) desteği ile 28-30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenen Fethiye Ölüdeniz Açık Deniz Yüzme Şenliği sona erdi.

Farklı yaş gruplarından 24 kulüpten 10’u bayan 30 sporcunun yanı sıra bir de Belçika’dan bir sporcunun misafir olarak katıldığı şenlikte Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sadettin Saran özel sporcularla birlikte yüzdü; sevilen sanatçılar Hande Yener ve Tuğba Özay özel sporcularla bir araya geldi, şarkıları ve danslarıyla onlara unutamayacakları anlar yaşattılar. Türk bayraklarıyla 10. Yıl Marşını okuyarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını böylesi güzel bir etkinlikte kutlayan özel sporcular da hem denizin hem şenliğin hem de güzel havanın tadını çıkardı.

Özel gençler için, “Onların sarılması çok içten, çok samimi bir sevgi var, karşılıksız bir sevgi var, buralara gelince enerji topluyoruz. Huzur buluyoruz.” diyen ve şenlik boyunca özel sporcularla birlikte yüzen, eğlenen, fotoğraflar çektiren, sosyal sorumluluk alanında örnek alınması gereken bir insan olan Sayın Sadettin Saran,  hem varlığıyla hem sözleriyle hem de verdiği destek ile bizleri çok mutlu etti; kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca, başta bu şenliği mümkün kılan Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonuna ve Başkan Birol Aydın’a, şenliğin sponsorluğunu üstlenen Saran Holding’e, varlıklarıyla çocuklarımıza özel anlar yaşatan Hande Yener ve Tuğba Özay’a, ulaşım konusunda yardımlarını esirgemeyen Metro Turizm’e, sanatçılarla birlikte Saran Group’u ağırlayan Orka Hotel yöneticilerine, tüm misafirlerin kaldığı Meri Hotel yöneticilerine, desteğini hiçbir zaman esirgememiş olan Tamer Kay’a ve bu harika şenliğe destek olan herkese tek tek teşekkür ederiz. Bu özel çocuklar için gece gündüz demeden çalışan Spor Koordinatörümüz Osman Akdemir’e ayrıca gönülden teşekkürler, O olmasaydı ne bu muhteşem organizasyon ne de başkaları mümkün olamazdı.

Daha nice etkinlikte daha çok özel çocuğun mutlu olduğunu ve topluma karıştığını görmek dileğiyle…

 

İlgili video ve haberler için:

https://youtu.be/EGbEnG6Hdjk

 

http://www.hurriyet.com.tr/ozel-sporcular-fethiyede-yaristi-40262772

http://www.34volt.com/ozel-sporcular-yuzme-senligi-saran-group-un-destegiyle-fethiye-de-yapildi-1-haberi-464773/

http://www.hurriyet.com.tr/ozel-sporcular-yuzme-senligi-saran-groupun-de-40263618