ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosunun Harika Konseri

1kucukVakfımızın bir kültür hizmeti olan ve konserlerini Vakfımız yararına veren ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosunun en son konseri 30 Nisan 2016, Cumartesi gecesi Hacettepe Üniversitesi M Salonunda gerçekleştirildi.

TRT’nin seçkin sanatçılarından Şef Hasan Eylen yönetiminde, otuz üç değerli koristin katıldığı konserde dört parça Koro tarafından söylenirken yirmi üç eser de, solistler tarafından büyük başarıyla icra edildi. Sanatçıların muhteşem sesleri, dinleyicileri bir süreliğine de olsa hayatın içinden, günlük yaşamdan çekip çıkardı. Müzikle beslenen seyirciler konser bitiminde, sanatını izleyicilerden esirgemeyen Şef Hasan Eylen’i ve tüm sanatçıları dakikalarca alkışladı.

 

3kucukKonser sırasında izleyicilere yapılan 6685’e mesaj çağrısı da büyük ilgi gördü. Konuklar istekle telefonlarına sarılarak özel çocuklarımızın eğitimine katkıda bulundular.

 

 

4kucuk

 

Bu unutulmaz gecenin kahramanı ise, öğrencilerimizden Murat Renda oldu. Müziğe olan tutkusu, coşkusu ve sempatik tavırları ile gönülleri fethetti. Konserin sonunda Koronun başkanları Koray Uluca ve Çiğdem Koloğlu, Şef Hasan Eylen’e ve ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç’a birer buket sundular. Karakoç’un kısa teşekkür konuşmasının ardından Vakfımızın teşekkür çiçeklerini, Genel Başkan Yardımcısı Müge Konor’la birlikte sahneye gelen öğrencimiz Murat Renda sundu. Galiba en büyük alkışı da o aldı…

2kucuk