ZİÇEV Tekirdağ şubemizin “El Emeği Kermesi” büyük ilgi gördü

ZİÇEV Tekirdağ şubemizin 22 Ağustos 2017 tarihinde Ramada Otel’de düzenlediği ve öğrencilerimizin el işlerinin satışa sunulduğu kermesimize ilgi büyüktü.

Tekirdağ Ramada Otelde ZİÇEV öğrencilerinin, fiziksel gelişimlerine yönelik yapılan çalışma kapsamında yapmış oldukları ürünlerden oluşan ve basında da geniş yankı bulan “El Emeği Kermesi”; Vali Vekili Lütfullah Gürsoy, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, İŞ-KUR Müdürü Yaşar Esen, ZİÇEV Başkanı Rukiye Güneş ve ZİÇEV Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından açıldı.

 

Süleymanpaşa’da Ramada Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte protokol üyeleri, vakıf çocuklarımızın el emekleri sonucu ortaya çıkan ürünlerin sergilendiği stantları gezerek her bir gencimizle yakından ilgilendi.

Tekirdağ ZİÇEV Şube Başkanımız Sayın Rukiye Güneş, kermesin açılışı sırasında bir açıklama yaparak, “Kermeste, zihinsel engelli çocukların el emeği ürünlerini sergiliyoruz. Öğrencilerin yaptıkları işle hem el becerilerini geliştiriyor, hem de üretime katkıda bulunuyorlar. Açılışa destek verenlere ve katılımcılara teşekkür ederim.” diyerek kermesten elde edilecek gelirin zihinsel engelli çocukların eğitiminde kullanılacağını belirtti.

Sayın Ekrem Eşkinat ise, “Bu çocuklar, engelleri eğitimle aşabilen, bizden tek farkları dünyayı bizden biraz daha farklı algılamak olan çocuklar. Bu bir dezavantaj gibi gözükse de farklı bakış açılarını sanatsal açıdan değerlendirdiklerinde ortaya çok değerli eserler çıkıyor. Bugün de bunun örneklerini bu kermeste görüyoruz. Çocuklarımız harika işler çıkarmışlar. Emeği geçen tüm kuruluşları, eğitmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Biz de Süleymanpaşa Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da çocuklarımızın ve ZİÇEV’in yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kurdele kesiminin ardından katılımcılar kermesi gezerek engelli öğrencilerin hazırladığı ürünleri inceledi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ise, öğrencilerin ürettiği ürünleri çok beğendiğini belirterek ürünlerden satın aldı.

videolu haberler: