ZİÇEV Antalya’nın Engelsiz Kalpler Spor Şenliği harika geçti!

ZİÇEV 35. yıl kutlamaları dolayısıyla, 13 Eylül 2017 Çarşamba günü OYAK Spor Tesisleri’nde saat 11:00’de başlayan ve Antalya Muratpaşa Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen şenlikte Yüzme, Basketbol, Masa Tenisi ve Bocce spor branşlarında çeşitli yarışmalar düzenlendi. Şenliğin açılışını; Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Muratpaşa Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Özer Bedir ile özel gençlerimiz arasında yapılan basketbol maçı ile gerçekleştirdik. Karşılaşmada, özel gençlerimiz baştan sona üstün bir performans sergiledi. Turuncu formayla mücadele eden gençlerimiz 6 skoruna ilk ulaşan takım oldu ve karşılaşmayı 6 – 2 kazandı.
Şenliğe; Özel Sporcular Spor Kulübü, Empati Rehabilitasyon Merkezi, Melekler Rehabilitasyon Merkezi, Büyükgebiz Rehabilitasyon Merkezi ve Adalya Vakfı Engelsiz Cafe özel bireyleri, aileleri, idarecileri ve ZİÇEV Antalya ile birlikte 250 kişinin katılımı sağlandı.
Şenliğin açılışında ZİÇEV Antalya Başkanımız Lütfiye Akbaş, “Her zaman olduğu gibi engelsiz yaşam adına yaptıkları, sağladığı olanaklar ve katılımlarıyla en başından sonuna kadar etkinlikte yanı başımızda yer alan çok sevgili Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal’a Antalya ZİÇEV ailesi olarak gönülden teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy ise bu tip çalışmaları Muratpaşa Kaymakamlığı olarak son derece önemsediklerini belirterek, “Buna katkı sunan Muratpaşa Belediyemiz başta olmak üzere katılımcı okullara katkılarından dolayı şükranımı sunuyorum.” dedi. Şenliğimiz; masa tenisi, bocce ve penaltı atışı karşılaşmalarının ardından, düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
Organizasyona destek veren tüm devlet erkanına, Muratpaşa Belediyesi yetkilileri ve tüm çalışanlarına, katılımcı STK ve rehabilitasyon merkezlerine, basın mensuplarına, Nur ve Tarçın pastanelerine, gönüllü olarak görev alan antrenör ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ederiz.

Şenliğin fotoğraflarına ZİÇEV Antalya facebook sayfasından ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.692986560903318.1073741998.163434590525187&type=1&l=da5a83469e

Alıntı yapılan ilgili haberleri okumak için:

https://www.muratpasa-bld.gov.tr/haberler/38679/3/ozelbireylerprotokoluyendi

http://www.hurriyet.com.tr/ozel-bireyler-protokolu-yendi-40577878

https://www.haberler.com/ozel-bireyler-protokolu-yendi-10023682-haberi/