0-3 Yaş Erken Eğitim Programı Kitaplarımız Siz Anne-Babaları bekliyor!

A3_afiş

Çocuğunuzu, kritik dönem olan 0-3 yaş aralığında daha iyi tanımak ve gelişimini desteklemek istiyorsanız, bu kitapları edinmelisiniz:

0-3 Yaş Erken Eğitim Program Seti:
– Alıcı Dil Gelişimi
– İfade Edici Dil Gelişimi
– Sosyal-Duygusal Gelişim
– Büyük Kas Gelişimi
– Küçük Kas Gelişimi
– Bilişsel Gelişim
– Özbakım Gelişimi

Herkese hitap eden bu kitap setini satın almak veya kitaplar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için 0312-4842470 no’lu telefon numarasından Vakfımıza ulaşabilirsiniz. 7 kitaptan oluşan setimiz 60.00TL’dir. Kitaplar tek tek satılmamaktadır.

Erken çocukluk dönemine ait gelişim basamakları motor kas becerileri, dil ve iletişim becerileri, sosyal ve duygusal beceriler, zihinsel beceriler ve öz bakım becerileri olarak gruplanmaktadır.
0 -3 yaşları arasını kapsayan erken çocukluk dönemi gelişimde önemli ve kritik bir dönemdir. Uzmanlar beynin en hızlı geliştiği 0-3 yaş döneminin, zihinsel engelli çocukların söz konusu becerilerdeki eksiklerinin aşağıya çekilmesi açısından kritik bir dönem olduğunu ifade etmektedir. Bu dönemde zihinsel engeli bulunan çocuğa ve ailesine verilecek uygun eğitimler, bir yandan çocuğun gelişimine katkı sağlayıp ileride oluşabilecek davranış sorunlarını önlemeye ve yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olurken, bir yandan da ailelerin çocuklarının gelişimini daha bilinçli olarak izleyerek doğru davranış kalıpları geliştirmelerine de katkı sağlamaktadır.

ZİÇEV Eğitim kadrosu tarafından bu rehber, siz anne, baba ve eğitimcilere çocuklarının gelişimini destekleyeceği inancıyla hazırlanmıştır.