Türk Yıldızları ZİÇEV için uçtu!

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Türk Yıldızları, Konya’da öğrencilerimiz için özel bir gösteri düzenledi.

Dünyada 7 süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapan tek akrotim olan Türk Yıldızları, bu kez bizim için uçtu. Konya 3. Ana Jet Üssünde gerçekleştirilen gösteriye 14 şubemizi temsilen Ankara ve Kayseri şubelerimizden yaklaşık 60 özel gencimiz katıldı. İlk olarak brifing salonunda Türk Yıldızları’nın havada videoya kaydedilen gösterileri izlendi, ardından yarım saat süren uçuş gösterisi gerçekleştirildi. Gençlerimizin heyecanı gerçekten görülmeye değerdi.

Bizi ağırlayan, gençlerimize kucak açan ve onlar için uçan Türk Yıldızlarımıza, bu fırsatı gençlerimize sunmamızı sağlayan üs komutanımıza, filo komutanımıza ve yer ekibine sonsuz teşekkür ederiz. Sayelerinde unutulmaz bir gün geçirdik.

İlgili bir haber sayfasından alıntı:
Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin, Türkiye’nin en özel filosu olan Türk Yıldızları filosunda Türkiye’nin çok çok özel çocuklarını ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirdi. Özel çocuklar arasında boğazı yüzerek geçmiş, bowling şampiyonu olmuş, Manş Denizinde yüzmek isteyen, fotoğraf konusunda birincilikleri olan arkadaşlar olduğunu öğrendiğini kaydeden Çetin, “Böyle özel arkadaşlara çok özel bir gösteri yaptık. Onlar bizim göz bebeğimiz. Bugün de onların şansına hem hava güzel hem de kendi meydanımızdan gösteri yaptık. Herhangi bir arıza olmadan uçabileceğimiz güzel, en uzun paketi onlar için gösterdik. Mükemmel bir gösteri olduğunu düşünüyorum. Birazdan pilot arkadaşlarımız gelecekler. Beraber vakit geçirmeye devam edeceğiz. Biz sezona başladık. Şu anda gösteri hazırlıklarıyla uğraşmamız gerekiyordu. Ancak böyle özel misafirlerimiz olduğu için onlara özel bir gösteri hazırladık” dedi.

ZİÇEV Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir de, “Aslında birkaç ayağı olan bir projeydi bu. ZİÇEV’in özel çocukları dünyada özel olan Türk Yıldızları’nı ziyaret etti. Üs komutanımıza, filo komutanımıza, yer ekibine bu faaliyette bize yardımcı olan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Aslında özel çocuklarımız bu ziyaretle şunu anlatmak istediler, pilotlarımızın Türk Yıldızları’nın nezdinde tüm pilotlarımıza ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne olan desteklerini bildirmek istediler. Özel çocuklarımızın bu ziyareti inşallah onlara da biraz moral ve motivasyon olur” diye konuştu.
(http://www.haber24.com/turk-yildizlarindan-ozel-cocuklara-ozel-gosteri-haberi-1435402)

Çocuklarımızın mutluluklarına ve heyecanlarına şahit olmak isterseniz şu sayfada yer alan ilgili resimlere kesinlikle bakmalısınız! :

http://bagimsizhavacilar.com/zicevndan-turk-yildizlari-ziyareti/

A Haber kanalında 30 Nisan 2016 Cumartesi günü yayınlanan Gece Ajansı’nda verilen ilgili haberi aşağıdaki bağlantıda izleyebilirsiniz:

http://www.haber24.com/konyada-turk-yildizlari-zihinsel-engelli-gencler-icin-gosteri-yapti-solo-turk-zicev-haberi-1437251