Sanatçı Pınar Ayhan’ın “Orada Duruverseydi Zaman” Ankara Gösterimi 5 Şubat’ta ZİÇEV Yararına…

Sevgili Ankaralılar,
5 Şubat 2017 Pazar günü Çankaya Belediyesinin Yılmaz Güney Sahnesinde, geliri ZİÇEV’imize bağışlanan muhteşem bir müzikli anlatı sunacak Sanatçı Pınar Ayhan.. Gösteriye dair detaylı bilgiye http://www.oradaduruverseydizaman.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz. Biletler Vakfımızdan temin edilecektir. (Tel: 0312-484 24 70)

Sizi nasıl güzel bir gösterinin beklediğini bilmeniz için aşağıdaki yazıya göz atmanızı isteriz:

“Fakat, ne kadar az şey biliyoruz geçmişimizle ilgili, azizim!”

Bu cümleler bir film karesinden değil. Pınar Ayhan’ın ağzından dökülüyor.

Hani O, “buğulu sesi, fildişi teni, altın tabakası, zümrüt çakmağıyla Türk Sinema ve tiyatrosunun düşsel kadını” Cahide Sonku’yu tanıyor musunuz? Emin misiniz? “Bir de benden dinleyin” diyor Pınar Ayhan. Yoo, herkesin bildiği -neydi, ne oldu- hikayesi değil bu. Bir de benden dinleyince anlayacaksınız ki – her zaman bize anlatılan kadarını bildik, biliyoruz- Oysa satır aralarında o kadar çok şey gizli ki geçmişin…

Sadece Cahide Sonku’nun hikayesini değil elbet, “olmaz canım” dedirten bir çok hikaye” anlatıyor Orada Duruverseydi Zaman’da Pınar Ayhan. Üstelik bu hikayelerin hepsi gerçek hayattan. Yalansız, eksiksiz, fazlasız. Olduğu gibi… Fakat her nedense pek az bildiğimiz. Belki bu hikayeleri öğrenmenin zamanı, şimdi gelmiştir. Ne dersiniz ?
Pınar Ayhan, tek kişilik müzikli gösterisi ‘’Orada Duruverseydi Zaman’’da hiç tanımadığınız isimlerle tanıştırıyor sizi. Ya da adını duyduklarınızın farklı yönlerini anlatıyor. Kâh Çanakkale’den bir öykü olacak bu gösteride kâh ünlü bir yazarın sevgilisine yazdığı bir mektup. “Hiç haberim yoktu bu aşktan” diyeceksiniz. Ne yalan söyleyelim. O kadar az insan biliyor ki. İçimize sinmedi; illa ki siz de bilin istedik.

Bu gösteri, “orada duruverseydi zaman” dedirtecek kadar güzel anların yaşandığı hikayeleri ve “iyi ki geçmişte kalmış” dedirtecek hüzünlü hatıraları anlatıyor.
Orada Duruverseydi Zaman’ı izlemek için koltuklara oturduğunuzda ne mi olacak? Bir anda beyaza boyanmış bir vapurla Avrupa limanlarında buluvereceksiniz kendinizi. Ya da Salacak’ta bir yalıda. Ama en çok da şarkılarını, türkülerini seveceksiniz bu öykülerin. Pınar Ayhan’ın sesiyle buluşacak o şarkılar, öyküler.

(devamını http://www.oradaduruverseydizaman.com/hakkinda sayfasından okuyabilirsiniz.)