Pınar Ayhan, İstanbul’da 13 Mart 2017’de muhteşem gösterisini Vakfımız yararına sunacak

 

Sevgili İstanbullular,
Sanatçı Pınar Ayhan’ın “Orada Duruverseydi Zaman” adlı müzikli gösterisini siz de izleme fırsatına sahipsiniz!

Bu muhteşem anlatının İstanbul gösterimi 13 Mart 2017 Pazartesi günü saat 20:00’de Caddebostan Kültür Merkezinde (CKM) izleyicilerle buluşuyor. Gelirinin Vakfımıza bağışlandığı bu gösteriye dair detaylı bilgiye http://www.oradaduruverseydizaman.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz. Biletler, ZİÇEV İstanbul Şubemizden veya CKM (Caddebostan Kültür Merkezi) giriş katı vakıf standından temin edilebilir.

İrtibat Numaraları : 0542 543 14 85
0532 451 06 30
0554 679 64 02
0216 412 63 80 – 81 (ZİÇEV İst. Şb.)

Sizi nasıl güzel bir gösterinin beklediğini bilmeniz için aşağıdaki yazıya göz atmanızı isteriz:

“Fakat, ne kadar az şey biliyoruz geçmişimizle ilgili, azizim!”

Bu cümleler bir film karesinden değil. Pınar Ayhan’ın ağzından dökülüyor.

Hani O, “buğulu sesi, fildişi teni, altın tabakası, zümrüt çakmağıyla Türk Sinema ve tiyatrosunun düşsel kadını” Cahide Sonku’yu tanıyor musunuz? Emin misiniz? “Bir de benden dinleyin” diyor Pınar Ayhan. Yoo, herkesin bildiği -neydi, ne oldu- hikayesi değil bu. Bir de benden dinleyince anlayacaksınız ki – her zaman bize anlatılan kadarını bildik, biliyoruz- Oysa satır aralarında o kadar çok şey gizli ki geçmişin…

Sadece Cahide Sonku’nun hikayesini değil elbet, “olmaz canım” dedirten bir çok hikaye” anlatıyor Orada Duruverseydi Zaman’da Pınar Ayhan. Üstelik bu hikayelerin hepsi gerçek hayattan. Yalansız, eksiksiz, fazlasız. Olduğu gibi… Fakat her nedense pek az bildiğimiz. Belki bu hikayeleri öğrenmenin zamanı, şimdi gelmiştir. Ne dersiniz ?
Pınar Ayhan, tek kişilik müzikli gösterisi ‘’Orada Duruverseydi Zaman’’da hiç tanımadığınız isimlerle tanıştırıyor sizi. Ya da adını duyduklarınızın farklı yönlerini anlatıyor. Kâh Çanakkale’den bir öykü olacak bu gösteride kâh ünlü bir yazarın sevgilisine yazdığı bir mektup. “Hiç haberim yoktu bu aşktan” diyeceksiniz. Ne yalan söyleyelim. O kadar az insan biliyor ki. İçimize sinmedi; illa ki siz de bilin istedik.

Bu gösteri, “orada duruverseydi zaman” dedirtecek kadar güzel anların yaşandığı hikayeleri ve “iyi ki geçmişte kalmış” dedirtecek hüzünlü hatıraları anlatıyor.
Orada Duruverseydi Zaman’ı izlemek için koltuklara oturduğunuzda ne mi olacak? Bir anda beyaza boyanmış bir vapurla Avrupa limanlarında buluvereceksiniz kendinizi. Ya da Salacak’ta bir yalıda. Ama en çok da şarkılarını, türkülerini seveceksiniz bu öykülerin. Pınar Ayhan’ın sesiyle buluşacak o şarkılar, öyküler.

(devamını http://www.oradaduruverseydizaman.com/hakkinda sayfasından okuyabilirsiniz.)

Değerli sanatçı Pınar Ayhan’ın, Türkiye’nin yakın tarihini ele alan, az bilinen ve içinden müzik taşan öykülerle bezenmiş “Orada Duruverseydi Zaman” adlı bu müzik gösterisini sakın kaçırmayın!