Müfredat Geliştirme Projemizin Kapanış ve Yaygınlaştırma Toplantısı 21 Temmuz 2017 tarihinde Bolu’da gerçekleşti

Zihinsel Engelli Bireyler ile Çalışan Öğretmenler ve Diğer Profesyoneller İçin Müfredat Geliştirme Projesi’nin Kapanış ve Yaygınlaştırma Toplantısı 21 Temmuz 2017 Cuma günü Bolu Gazelle Otel’de yapıldı. Toplantının açılış konuşmalarını ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve Bolu Vali Yardımcısı Ünal Coşkun yaptı. Toplantıya, Bolu İl milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi özel eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve İzzet Baysal Üniversitesinden çok sayıda katılımcı iştirak etti.

Toplantının ilerleyen aşamalarında ZİÇEV Araştırmacısı ve Stratejist Uğur Ersoy, projenin genel çerçevesini özetleyen konuşmasının ardından Gazi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Zihinsel Engelliler Ana Bilim dalı Başkanı Doç. Dr. Necdet Karasu’yu ortak ve interaktif sunum yapmak üzere kürsüye davet etti. Uğur Ersoy ve Necdet Karasu, proje kapsamında geliştirilen ve zihinsel engelli bireylerde davranış kontrolü, iletişim ve dil becerilerinin geliştirilmesi ile kanıta dayalı öğretim teknikleri başlıklı üç modülden oluşan eğitim programını, programın arka planını oluşturan alan araştırmasını ve programın dijital versiyonunu içeren e-learning portalının kullanımını özetleyen ikili bir sunum yaptı. Katılımcılardan gelen soruları uygulamalı bir şekilde yanıtlayan ikili, ZİÇEV ve ortak kurumlarda başlayan ve halen devam eden pilot eğitim uygulamaları hakkında da bilgi verdi.

Toplantının kapanışında tekrar kürsüye gelen Ülay Karakoç, yaptığı konuşmasında özetle; alanda öğretmen yeterliliklerinin artmasına katlı sağlayacak olan Projenin koordinatör kurumu olmaktan ve sürdürülebilir proje sonuçları elde etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve tüm proje ekibini sahneye davet ederek yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür etti. Toplantı proje koordinatörü Asuman Erdem’in konuşması ve teşekkür mesajlarıyla sona erdi.