Kayak Şampiyonasında Erkeklerde 3.lük Sevgili Hasan’ımızın…

Bizi takip edenler hatırlayacaktır (http://www.zicev.org.tr/zicevin-ozel-cocuklari-kayak-yapmayi-ogrendi); 12 şubat 2016’da TRT ile birlikte hayata geçirdiğimiz “ZİÇEV’in özel çocukları kayak öğreniyor” adlı projemiz ile 8 öğrencimiz, ilk defa gittikleri Hazarbaba Kayak Merkezi’nde gönüllü eğitmenlerden bir hafta kayak eğitimi almış, kaymayı öğrenmişti. Bu öğrencilerimizden 16 yaşındaki Hasan Yıldırım da hocaları sayesinde ilk kez kayakla tanıştığını ve bu sporu yaparken kendisini çok mutlu hissettiğini belirterek “Kaymayı çok seviyorum, Türkiye’yi temsil etmek istiyorum. Madalya almak, şampiyon olmak istiyorum.” demişti. Sevgili Hasan, bir sene dolmadan bu dileğini gerçekleştirdi!

ZİÇEV Elazığ şubemizin öğrencisi ve ZİÇEV Ankara Spor kulübümüzün sporcusu Hasan, TÖSSFED’in 16-18 Ocak 2017 tarihleri arasında Erzurum’da düzenlediği Türkiye Kayak Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü oldu. Azmiyle ve çabasıyla, özel insanlara fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini kanıtlayan Hasan ile gurur duyuyoruz.

Bu vesileyle; projemiz esnasında Hazarbaba Kayak Tesislerini bize açarak çocuklarımıza bir fırsat sunmuş olan Sayın Taner Durmuş’a ve öğrencilerimize ücretsiz eğitim vermiş olan tüm kayak antrenörlerine tekrar teşekkür ederiz.