JICA-TJV işbirliğinde gerçekleştirilen seminerde Ankara öğrencimiz Niyazi Pektaş birincilik ödülü aldı

30 Ocak 2019 Çarşamba günü, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ve Türk-Japon Vakfı’nın (TJV) işbirliğinde düzenlenen “Kapsayıcı Afet Risk Azaltma Çalışmaları” konulu seminer TJV’nin Ankara’daki binasında gerçekleştirildi.

“Türk Japon Dostluğu” konulu resim yarışmasının kazananları arasında yer alan ZİÇEV Ankara şubemizin öğrencisi Niyazi Pektaş’a Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç tarafından birincilik ödülünün takdim edildiği organizasyonda, Genel Başkanımız Ülay Karakoç da kısa bir konuşma yaparak, 2018 Haziran-Aralık ayları arasında, JICA ve TJV işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında ikisi Bursa Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezinde, biri Ankara Merkezimizde ve biri de Türk Japon Vakfında olmak üzere ZİÇEV öğrenci, personel ve aileleri için düzenlenen “Afet ve Afetten Korunma  Eğitimleri” dolayısıyla JICA ve Türk Japon Vakfına ayrıca teşekkür etti.

Programa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Miyajima, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, TJV Başkanı Prof. Dr. Cafer Tayyar Sadıklar, JICA Kıdemli Başkan Yardımcısı Kazuhiko Koshikawa, JICA Türkiye Sorumlusu Emin Özdamar, JICA Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasui, Genel Başkanımız Ülay Karakoç, Genel Sekreterimiz Ayten Timuroğlu ve Ankara Şube Müdürümüz Berna Salihoğlu Uysal’ın yanı sıra çok sayıda da davetli katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

İlgili haber: https://www.haberler.com/kapsayici-afet-risk-azaltma-calismalari-semineri-11693924-haberi/